Przedszkole – galeria

09.03. DZIEŃ KOBIET W GR. PSZCZÓŁEK

Dzisiaj w przedszkolu na Nasze Dziewczynki czekały same miłe niespodzianki z okazji wczorajszego Dnia Kobiet ???

09.03. DZIEŃ KOBIET W GR. ŻABEK

Dzisiaj w przedszkolu na Nasze Dziewczynki czekały same miłe niespodzianki z okazji wczorajszego Dnia Kobiet ???

04.03. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK

"W marcu jak w garncu" - w naszej zupie też wszystko się wymieszało, ale że smacznym efektem - polecamy przepis na zupę marcową ?

27.02. DZIEŃ DINOZAURA W GR. ŻABEK

W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. W tym czasie Żabki ,,udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy,książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć nie zabrakło również eksperymentów - Żabki oglądały "wybuch wulkanu", jako zobrazowanie jednej z hipotez wyginięcia dinozaurów ? ⛰

21.02. BAL KARNAWAŁOWY

Na tegoroczny bal karnawałowy zaprosiliśmy Klauna Feliksa, który rozweselił naszych przebierańców i zaprosił do wspólnej zabawy!

20.02. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK

Warsztaty kulinarne w tłusty czwartek? - tylko pączki!???

18.02. WARSZTATY PRZYRODNICZE

Tym razem Przedszkolaki podglądały fascynujący świat mrówek ???

17.02. WARSZTATY SENSORYCZNE W GR. PSZCZÓŁEK

Zabawa sensoryczna czymś, co można zjeść? Galaretki! :)

14.02. WALENTYNKI W GR. ŻABEK

W tym dniu, tradycją już się stało, że otwieramy pocztę walentynkową, dzięki której każde dziecko otrzymuje swoją kartkę walentynkową ???

13.02. WARSZTATY KOSMICZNE

Podróż kosmiczna po Układzie Słonecznym oraz między gwiezdnymi galaktykami to dla małych astronomów nie lada gratka ?????

07.02. DZIEŃ PIZZY W GR. PSZCZÓŁEK

Małe pizzerinki wykonane własnoręcznie to najlepszy pomysł na przekąskę w Dniu Pizzy ;)

05.02. WARSZTATY DUCKIE DECK

Na lutowych warsztatach dzieci wykonały domowy instrument muzyczny - swój własny bębenek ?

30.01. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK

Warsztaty kulinarne w dniu rogalika musiały się skończyć upieczeniem własnych rogalików! ? Żabki ciasto francuskie nadziały dżemem i czekoladą, zawinęły i upieczone zjadły z apetytem ???

24.01. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. ŻABEK

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy Żabek wystawiły dla swoich ukochanych Dziadków "Czerwonego Kapturka". Oczywiście w tym szczególnym dniu nie zabrakło także życzeń, uścisków, prezentów, wspólnej zabawy tanecznej i słodkiego poczęstunku. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za obecność i mile spędzony czas! ? Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! ❤

13.01. WARSZTATY DUCKIE DECK W GR. PSZCZÓŁEK

Eksperymenty z bańkami to super zabawa!

13.01. WARSZTATY DUCKIE DECK W GR. ŻABEK

Eksperymenty z bańkami, to to, co dzieci lubią najbardziej! :D

13.01. WARSZTATY KULINARNE U PSZCZÓŁEK

Styczniowe warsztaty kulinarne w grupie Pszczółek stały się okazją do wykonania rozgrzewającego napoju na mroźne dni ?

11.10. ZAJĘCIA SENSORYCZNE W GR. PSZCZÓŁEK

Eksperymentowanie z kostkami lodu w grupie Pszczółek na zajęciach sensorycznych.

10.01. SPOTKANIE Z PAJĘCZAKAMI

Spotkanie z pająkami i skorpionami to dla Naszych Przedszkolaków gratka! :)

31.12. SYLWESTER

Ostatniego dnia roku w naszym żłobku i przedszkolu odbył się bal sylwestrowy. Dzieci z grup Biedronki, Pszczółki i Żabki pożegnały stary rok bardzo hucznie i odświętnie. Nie zabrakło przepięknych strojów, które wprowadziły nas w klimat zabawy. Oczywiście nie zabrakło najważniejszego – dobrego humoru, uśmiechu i głośnej muzyki. Dzieci bawiły się w rytm swoich ulubionych piosenek. Zabawie, podskokom i pląsom nie było końca. Wystrzelony na koniec korek od szampana Piccolo uwieńczył naszą wspólną zabawę sylwestrową.

20.12. WIGILIA W GR. PSZCZÓŁEK

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w gr. Pszczółek zakończyła wspólną wigilią. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.

20.12. WIGILIA W GR. ŻABEK

Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. Dzieci przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały uroczysty obiad - wigilię przedszkolną. Wszyscy zajęli miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek. Nie zabrakło na naszym stole barszczu, ryby, pierogów z kapustą, świątecznych wypieków. Dzielenie się opłatkiem, śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia w grupie Żabek ?

16.12. WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI

Warsztaty bożonarodzeniowe w tym roku stały się okazją do spotkania Dzieci, Rodziców i kadry przedszkolnej przy wspólnym stole na ozdabianie pierniczków. W świąteczny klimat dodatkowo wprawił nas koncert kolędowy w wykonaniu Pani Marysi- naszej ryrmiczki i jej muzykalnej rodziny. DZIĘKUJEMY za wspólnie spędzony czas ?⭐???

13.12. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. To Pszczółki z zapałem wykrawały świąteczne wzory z ciasta piernikowego!

13.12. WARSZTATY KULIARNE W GR. ŻABEK

Podczas grudniowych warsztatów kulinarnych, w iście świątecznej atmosferze wykrawały się świąteczne pierniczki za pomocą rączek małych elfików :)

12.12. DOGOTERAPIA

Przedświąteczne spotkanie z Lilu zaowocowało papierową choinką przyzdobioną przez dzieci psimi przysmakami :0

09.12. WARSZTATY DUCKIE DECK

Kalejdoskop został wynaleziony przez szwedzkiego fizyka w 1815 roku. Brzmi poważnie. Szybko stal się jednak popularną zabawką i tego się trzymajmy. Jak jest zbudowany i jak działa? Tego dowiedziały się przedszkolaki na grudniowych warsztatach Duckie Deck, wykonując kalejdoskopy własnoręcznie!

06.12. MARZYCIELSKA POCZTA

Żabki jako pomocnicy Świętego Mikołaja wykonały niespodziankowe kartki świąteczne dla chorych dzieci z Fundacji Marzycielska Poczta ❤ Przedszkolaki wybrały się na pocztę, by kupić znaczki i nadać zaadresowane listy do swoich nowych kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że przesyłki szybko dotrą i sprawią dzieciom przyjemność ?

05.12. WIZYTA ŚWIĘTGO MIKOŁAJA

Oczekiwanie na Świętego Mikołaja Naszym Przedszkolakom umilił Elf oraz Bałwanek, którzy zaprosili dzieci do wspólnych zabawach ruchowych i muzycznych :)

29.11. BAL ANDRZEJKOWY

„Hokus – pokus! Czary – mary! Niech się spełnią andrzejkowe czary!” Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbył się magiczny Bal Andrzejkowy. Na pięknie udekorowanej sali przedszkolnej czekały już na dzieci wróżki, które przygotowały na tą okazję wiele zabaw, wróżb i tańców. Kolorowe światła i radosna muzyka zachęciła dzieci do zabawy i tańców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Już nie możemy doczekać się kolejnego przedszkolnego balu!

28.11. WYCIECZKA ŻABEK DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

Jak wyglądało dzieciństwo w czasach naszych prapradziadków i praprababć? Co łączy współczesne dzieci z tymi sprzed stu lat? Żabki szukały dzisiaj odpowiedzi na te pytania podczas warsztatów pt. "Laboratorium zabawy" w Muzeum Etnograficznym. Dzieci testowały dawne pomysły na wolny czas, wprawiały w ruch zabawki z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat oraz odkrywały potencjał prostych, łatwo dostępnych materiałów, wykonując z nich zabawkę, którą mogły zabrać do domu :)

26.11. WARSZTATY DUCKIE DECK

To była zabawa! Przedszkolaki na listopadowych warsztatach wykonały własnoręcznie zabawki - odrzutowe samochody z papierowego kubka i balona :D

25.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GR. PSZCZÓŁEK

W Dniu Pluszowego Misia w grupie Pszczołek Dzieci poznały historię tego święta, uczestniczyły w prywatce u Misia Uszatka, dostały prezenty "Misie przytulaki" a na koniec zjadły pyszne gofry z misiowym przysmakiem - miodem??

25.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GR. ŻABEK

Dzień Pluszowego Misia w grupie Żabek stał się okazją do rozpoczęcia projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci odwiedził Miś Uszatek, który który w kolejnych miesiącach odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Projekt pt. ”Czytające przedszkolaki” zainaugurowało czytanie w przedszkolu. Dzieci poznały opowieści o Misiu Uszatku i zaprosiły go do wspólnych zabaw. Wykonały także "Misiowy Regulamin Małego Czytelnika', by przypomnieć sobie jak należy dbać o książki ??

23.11. ZAJĘCIA SENSORYCZNE W GR. PSZCZÓŁEK

Makarony - kolorowa zabawa sensoryczna w grupie Pszczółek ?

20.11. DZIEŃ PRAW DZIECKA W GR. ŻABEK

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Żabki na zajęciach poprzez piosenkę pt. "Moje prawa", wiersz Brykczyńskiego "O prawach dziecka" oraz wspólne zabawy uświadamiały sobie jakie posiadają prawa wszystkie dzieci na całym świecie, gdzie są one spisane oraz gdzie szukać pomocy w razie ich łamania. Na koniec przedszkolaki zaprezentowały dziecięce prawa w formie rysunkowej, które można podziwiać w naszej galerii ?

14.11. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK

Na listopadowych warsztatach kulinarnych Żabki wykonały rozgrzewający krem z dyni ? Mali kucharze dzielnie kroili warzywa, mieszali je w garnku, doprawiali i zblendowali na krem. Później nie pozostało nic innego jak degustacja ? Dzieci stwierdziły chórem, że to najlepsza zupa świata ?

14.11. WARSZTATY ZE ZWIERZAKAMI

Tym razem odwiedziły nas owady i patyczaki.

08.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GR. ŻABEK

Na dzisiejszych zajęciach Żabki poznawały swój kraj. Na podstawie piosenki "Święto Polski" próbowały odpowiedzieć na pytania :co to jest Polska?, co możemy w niej zobaczyć? oraz z jakiej okazji obchodzi swoje święto? Każdy przedszkolak wykonał flagę Polski oraz kotylion w barwach narodowych z orzełkiem, który może zabrać na obchody 11 listopada. A już dzisiaj dzieci świętowały maszerując do piosenek o tematyce patriotyczniej, machając wykonanymi flagami i śpiewając ??

08.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki wykonały na zajęciach o Polsce flagi z biało czerwonych piórek oraz największe godło Polski z własnych rączek ;)

24.10. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki wykonały aromatyczną zupę dyniową, mniam mniam :)

23.10. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK

Na listopadowych warsztatach kulinarnych Żabki uczyły się fachu piekarza - przygotowały zaczyn na chleb, zrobiły z niego ciasto, następnie je ugniotły, wyłożyły w foremce i dały do upieczenia. Chleb wyszedł pachnący, chrupiący i pyszny! Brawo Żabki ??

21.10. Warsztaty DUCKIE DECK

Na listopadowych warsztatach Pszczółki i Żabki uczyły się jak zaprogramować mini komputerki bez użycia prądu ;)

18.10. Warsztaty przyrodnicze

Dzieci badały i rozpoznawały leśne zwierzęta po ich tropach.

18.10. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. Od samego rana trwały przygotowania, a do sali wchodziły przejęte i wystrojone dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ, który każdy Maluch zdał śpiewająco ? Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor ✏?‍??‍? Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom z tego ważnego wydarzenia ?

17.10. WARSZTATY EGOZTYCZNE ZWIERZAKI

Pszczółki i Żabki podczas warsztatów Ezotyczne Zwierzaki, będą miały okazję spotkać się z różnymi żywymi okazami - we wrześniu były to płazy.

15.10. WARSZTATY DRAMOWE

Warsztaty dramowe stały się okazją w grupie Żabek i Pszczółek do rozmowy na temat różnych emocji, które dzieci mogły odczuć i pokazać podczas odgrywanej bajki w mieszkańców Kokoriko ??☹??

14.10. WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej właśnie okazji dzisiaj gościliśmy ratowników w naszym przedszkolu. Opowiedzieli nam o swojej odpowiedzialnej pracy, przeprowadzili kurs pierwszej pomocy dla "Małego Ratownika", rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach. My mogliśmy w tym specjalnym dniu podziękować im za ich ciężką pracę dyplomem i uściskami ?

11.10. ZAJĘCIA SENSORYCZNE W GR. PSZCZÓŁEK

Na kolejnych zajęciach sensorycznych Pszczółki doświadczały różnych form plastiku.

10.10. DZIEŃ DRZEWA W GR. ŻABEK

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od trzech lat nasze przedszkole bierze w niej aktywny udział. Tego dnia w grupie Żabek odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, a w ogrodzie przedszkolnym dzieci posadziły kolejne drzewko.

30.09. DZIEŃ CHŁOPAKA W GR. ŻABEK

Dzień Chłopaka w Żabkach stał się okazją do zabawy w wybór Misterów. Chłopcy wykazywali się różnymi umiejętnościami, a dziewczynki zdecydowały, który kandydat wykonał najlepiej poszczególne zadania i w ten oto sposób kobiece jury wyłoniło - Mistera Liczenia - Wojtka, Mistera Piłkarskiego - Aleksa, Mistera Celnego Oka - Franka, Roztańczonego Mistera - Olivera oraz Mistera Kierownicy - Borysa. Gratulujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w Dniu Chłopaka! ?

30.09. DZIEŃ CHŁOPAKA W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki świętowały Dzień Chłopaka podczas wspólnych zabaw w kole i z kolorowymi piłeczkami. Tego dnia chłopcy otrzymali pamiątkowe krawaty oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

27.09. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK

Na wrześniowych warsztatach kulinarnych Żabki przygotowały racuchy z jabłkami. W czasie ich smażenia w całym przedszkolu unosił się przepyszny zapach ?

27.09. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Na wrześniowych warsztatach kulinarnych Pszczółki wykonały owocowe kanapki na chlebku bananowym - pyszne i zdrowe :)

25.09. WARSZTATY DUCKIE DECK

To było nasze pierwsze spotkanie, na którym przedszkolaki w swoich grupach wykonywały slime'y, czyli kolorowe, bezkształtne klejące gniotki :)

23.09. POWITANIE JESIENI W GR. ŻABEK

Sezon wycieczkowy rozpoczęty! Żabki wybrały się dzisiaj do Parku Jordana w celu poszukiwania jesieni.????????? Ruszyły jej śladami, wykonywały pozostawione przez nią zadania, a gdy ją wytropiły dostały w nagrodę medale oraz kosz z jesiennymi jabłuszkami :)

23.09. POWITANIE JESIENI W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki powitały dzisiaj nową porę roku goszcząc w przedszkolu Panią Jesień, która przyniosła ze sobą kosze pełne jesiennych darów ??????

17.09. ZAJĘCIA SENSORYCZNE - GR. PSZCZÓŁKI

Dzieci doświadczały dotykiem różnych form papieru. Małe stópki i rączki sprawdzały twardość, miękkość oraz różnego rodzaju struktury papierowe. Na koniec wykonaliśmy maty sensoryczne.

WAKACYJNY TYDZIEŃ Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

W tym tygodniu dzieci odwiedziły Stumilowy Las, gdzie Kubuś Puchatek i przyjaciele zaprosili je do wspólnych zabaw. Tytułowy Miś zorganizował wielkie poszukiwanie miodku oraz małe co nieco, oczywiście z miodem w roli głównej, Kłapouchy poprosił o pomoc w szukaniu ogonka, Królik zaprosił dzieci do swojego ogródka, Sowa przygotowała quiz wiedzy o Stumilowym Lesie i rozdała dzieciom dyplomy, a Tygrys, jak to Tygrys – zachęcił dzieci do wspólnego brykania :D W tym tygodniu Przedszkolaki czytały bajki o Kubusiu Puchatku oraz obejrzały bajkę o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu.

WAKACYJNY TYDZIEŃ ZE SMERFAMI

W tym tygodniu salę przedszkolaków opanowały niebieskie stworki i zaprosiły dzieci do smerfnych zabaw: Ważniak przygotował smerfną grę z zagadkami, Laluś zorganizował pokaz mody, Malarz zabawy plastyczne, Łasuch warsztaty kulinarne, Osiłek smerfne ćwiczenia, a Harmoniusz zabawę taneczną przy smerfnych hitach :) W tym tygodniu odbyła się także projekcja filmu animowanego o smerfach :)

WAKACYJNY TYDZIEŃ Z MYSZKĄ MIKI

Bohaterem tego tygodnia była Myszka Miki, która wraz ze swoją przyjaciółką Minie zaprosiła wszystkich do wspólnych zabaw ruchowych, plastycznych i kulinarnych. Dzieci wykonały opaski i krawaty Myszki Miki, w których zaprezentowały się na pokazie mody i robiły sobie zdjęcia w foto budce. Wykonały ciasteczka i babeczki w kształcie bajkowej myszki, które ozdabiały lukrami, kremem i koralikami. Na koniec tygodnia odbyła się projekcja filmu animowanego z udziałem Myszki Miki :)

WAKACYJNY TYDZIEŃ Z MINIONKAMI

Żabkowa sala została opanowana przez wesołe Minionki! W czasie tego tygodnia bawiliśmy w zabawy związane z minionkową bajką. Stworzyliśmy Minionki na kilka sposobów z użyciem różnych materiałów recyklingowych: rolek po papierze toaletowym, patyczków po lodach, plastikowych butelek. Wykonaliśmy dla naszych Minionków makietę bezludnej wyspy, zagraliśmy w własnoręcznie stworzoną minionkową grę planszową oraz wykonaliśmy Minionki w wersji maxi, które posłużyły nam do zabaw ruchowych: wyścigów, biegów slalomem, gry w kręgle. Na koniec tygodnia każdy Przedszkolak otrzymał minionkowy medal :D

28.06. PODSUMOWANIE PROJEKTU "POZNAJEMY ZAWODY"

Żabki zagrały dzisiaj w grę planszową, podsumowującą cykl zajęć o zawodach. Sprawdzały się w roli leśniczego, weterynarza, piekarza, dentysty, astronoma i astronauty. Odwiedziły filharmonię, bibliotekę, fotografa. Przyjechały się pociągiem, leciały rakietą - było dużo zabawy, a najlepsze jest to że Żaby bardzo dużo pamiętały z całego cyklu zajęć. Duma rozpiera ?

25.06. ŚWIĘTO RODZINY

Dzisiaj w grupie Żabek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której Przedszkolaki zaprezentowały swój program wokalno-instrumentalno -recytatorski zatytułowany "Koncert życzeń dla Mamy i Taty". Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Po pięknych występach artystycznych wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane bukiety z polnych kwiatów, zaprosiły do wspólnego tańca i na słodkie małe co nieco ;)

17.06. EGZOTYCZNE ZWIERZAKI - WIZYTA PAPUG

Na ostatnich zajęciach z cyklu Egoztyczne zwierzaki odwiedziły nas kolorowe papugi, i te małe, i te duże ?? Spotkanie to dostarczyło dzieciom wiele radości ?

11.06. WARSZTATY KULINARNE

Na tak upalne dni najlepszą przekąska są owoce, a lato dostarcza nam wiele sezonowych smaków. Idąc tym tropem na czerwcowych zajeciach kulinarnych dzieci wzięły na warsztat owoce. Żabki wykonały z nich tęczowe szaszłyki, które pysznie wyglądały, a jeszcze lepiej smakowały!

03.06. WIZYTA KUCYKA

Z okazji Dnia Dziecka na Nasze Dzieciaki czekała jeszcze jedna niespodzianka - przejażdżka na kucyku w ogrodzie przedszkolnym! Wszystkie Żabki dosiadły kuca i się z nim zaprzyjaźniły ;)

03.06. DZIEŃ DZIECKA :)

Międzynarodowy Dzień Dziecka to najweselszy i najpiękniejszy dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie! Dla Żabek był to dzień pełen muzyki, tańców i zabaw z chustą animacyjną. Nie zabrakło także malowania twarzy, skręcania baloników i puszczania baniek mydlanych :) I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy :)

27.05. WARSZTATY TEATRALNE

Podczas majowych warsztatów teatralnych Dzieci zapoznały się ze specyfiką teatru cieni, oglądając spektakl pt. "Kozi domek"

15.05.WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Pierwsze warsztaty biblioteczne już za nami! Żabki bowiem odwiedziły dzisiaj Bibliotekę Kraków na ul. Zachodniej, gdzie Pani Bibliotekarka w przystępny sposób opowiedziała im o swojej pracy oraz przybliżyła przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Podczas wizyty miały także możliwość przejścia między regałami wypożyczalni i przeglądania różnych pozycji, które piętrzyły się na półkach aż po sufit! Wszystkim szczególnie spodobał się dział dla dzieci, w którym kolorowe i bogato ilustrowane książeczki zachęcały do ich wypożyczenia. Nie pozostało nam nic innego jak założenie karty czytelnika i zabranie kilku pozycji do przedszkola :)

14.05. PROJEKT POZNAJEMY ZAWODY - BIBLIOTEKARZ

Dzisiaj sala Żabek zamieniała się w bibliotekę, by dzieci w trakcie zabaw mogły poznać zasady funkcjonowania tego miejsca oraz pracę bibliotekarza. Najpierw zostały przygotowane półki z książkami i utworzone katalogi książek oraz karty czytelników. Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady dbania o książki, a następnie wcielały się w role albo bibliotekarza albo czytelników. Czytelnicy upewniali się pytając: Jak długo mogą czytać książki w domu? Ile książek mogą wypożyczyć? Bibliotekarze pytali o ulubione pozycje dzieci. Zachęcali także do korzystania z czytelni. Zajęcia stały się świetną okazją do zaproponowania Dzieciom zabawy pt. "Książka na dobranoc". Każdy, kto założył w naszej przedszkolnej bibliotece kartę czytelnika mógł wypożyczyć ulubioną pozycję do domu. Dzieciom i Rodzicom życzymy miłych lektur

08.05. WIZYTA MOTYLI

W związku z projektem EGZOTYCZNE ZWIERZAKI odwiedziły nas tym razem MOTYLE. Zapraszam do zobaczenia reakcji dzieci

30.04. DZIEŃ FLAGI

Błyszczy w słońcu flaga Polski – tak, to właśnie ona! I na wietrze już powiewa wstęga biało-czerwona. Słowa tej piosenki wybrzmiewały podczas dzisiejszych zajęć z zakresu edukacji patriotycznej.

24.04. DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Warto z tej okazji porozmawiać z dziećmi na temat naszej planety. Świadomość ekologiczna jest bardzo ważna w wieku przedszkolnym, bo właśnie wtedy powinna zaczynać się edukacja w tym kierunku. W czasie dzisiejszych zabaw proekologicznych Żabki poznały zasady segregacji śmieci oraz znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. ♻?? Wykonały także recyklingowe "ptaki cudaki" z plastikowych butelek ;-)

18.04. WIELKANOCNE WARSZTATY KULINARNE

Żabki na dzisiejszych zajęciach rozmawiały o potrawach na wielkanocnym stole. Na naszym świątecznym stoliku pojawiła sie babka wielkanocna, baranek chlebowy, chrzan i szynka. Dzieci udekorowaly stół bukszpanem, pisankami, kurczaczkami i serwetkami. Podczas warsztatów kulinarnych wykonały jeszcze jajeczka faszerowane, którymi zajadały się podczas wielkanocnej uczty ??

16.04. WIZYTA KRÓLICZKÓW

Dzisiaj zawitały do nas żywe króliczki ??? Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom niesamowitą radość. Dzieci mogły pogłaskać małe zwierzątko i poczuć jego delikatną, mięciutką sierść. Pani Prowadząca opowiedziała o tym, jak należy się nimi opiekować i czym karmić. Ponadto króliczki przypomniały dzieciom, że niedługo Święta Wielkanocne. Kto wie - może wśród nich był wielkanocny zajączek?

12.04. WYCIECZKA DO GABINETU WETERYNARYJNEGO

Dzisiaj Żabki wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego HYRAX przy ulicy Drukarskiej. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza oraz uświadomienie, że zwierzęta są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Podczas pobytu w przychodni dzieci z uwagą słuchały lekarza weterynarii - pana Jana Dąbrowskiego, który ciekawie opowiadał o swojej pracy oraz zaprezentował pomieszczenia lecznicy tj. poczekalnię, salę chirurgiczną, ambulatorium, a także sprzęty i narzędzia medyczne potrzebne mu do badania, diagnozowania i leczenia zwierząt. Przedszkolaki miały niecodzienną okazję do obejrzenia nagrania badania USG jeszcze nieoszczenionych piesków, zdjęć rentgenowskich wykonanych żółwiowi, psu, jaszczurce i szczurowi, kleszcza pod mikroskopem oraz zbadania pieska i usłyszenia jego serca przez stetoskop. Cała nasza grupa pięknie dziękuje Panu Janowi za to ciekawe spotkanie i poświęcenie nam czasu, mimo wielu obowiązków!

11.04. PROJEKT POZNAJEMY ZAWODY - WETERYNARZ

W ramach projektu "Poznajemy zawody" w grupie Żabek odbyło się spotkanie z weterynarzem - Panią Olgą, która opowiedziała dzieciom, jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy zwierzątko domowe jest chore i kiedy przyprowadzić je do weterynarza. Przypomniała również, jak ważne dla zdrowia pupila są wizyty kontrolne i szczepienia ochronne. Pani Olga pokazywała podstawowe narzędzia do badania zwierząt oraz strój, w jakim wykonuje zabiegi. Każdy Przedszkolak mógł taki strój założyć i poczuć się jak prawdziwy weterynarz, bandażując pluszakom złamaną łapkę, badając go, dając zastrzyki czy pobierając krew. Spotkanie miało także na celu uzmysłowienie dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką - czuje, pragnie i cierpi jak człowiek. W imieniu Przedszkolaków dziękujemy Pani Oldze raz jeszcze za ciekawe i pouczające zajęcia!?‍⚕??????

27.03. WARSZTATY KULINARNE

Po starannym umyciu rąk Żabki przystąpiły do pracy – przygotowywały wesołe kanapki. Śmiało można powiedzieć, iż zadanie dzieci wykonały perfekcyjnie. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale również pięknie ozdobione. Należy pamiętać, że najbardziej smaczne są kanapki przygotowane samodzielnie – maksyma ta sprawdziła się tutaj doskonale, gdyż nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z ogromnym apetytem. Przy okazji owych zajęć dzieci uczyły się samodzielności, zdrowego odżywiania oraz właściwego zachowania przy stole.

20.03. WARSZTATY TEATRALNE

Podczas dzisiejszych warsztatów teatralnych Żabki miały okazję zapoznać się ze specyfiką teatru pacynkowego. Spotkanie poprowadziły dwie wesołe pacynki: Justynka i Jacuś, animowane przez Ciocię Basię, które zaprosiły dzieci na wycieczkę do zoo. Na koniec warsztatów Dzieci wykonały własne pacynki ze skarpetek i różnorodnych materiałów ?

19.03. WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA

Pszczółki i Żabki miały dzisiaj przyjemność uczestniczyć w spektaklu pt. "Nie płacz Koziołku" wystawianym na deskach Teatru Groteska. Przedstawienie podobało się małym widzom - piękna scenografia, fantastyczne lalki i animujacy je aktorzy, piosenki śpiewane na znane melodie dzieciom oraz bardzo pozytywna historia z morałem - naprawdę nie można było się nudzić!

14.03. WYCIECZKA DO ŻYWEGO MUZEUM OBWARZANKA

Żabki, by zgłębić fach piekarza wybrały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka, gdzie historia i lokalne zwyczaje prezentowane są w niezwykle ciekawy sposób. Dzieci podczas pokazu poznały wszystkie sekrety krakowskiego obwarzanka, jego historię, recepturę i proces wypieku, ale przede wszystkim same mogły się potrudzić, ubrudzić i zrobić swojego obwarzanka, jak prawdziwi staropolscy piekarze! ?

14.03. PROJEKT POZNAJEMY ZAWODY - PIEKARZ

W tym tygodniu z okazji przypadającego 16 marca "Dnia Piekarza i Cukiernika" Żabki realizują tematykę "Skąd się bierze chleb?". Dzieci poznały historię "Od ziarenka do bochenka", różne rodzaje zbóż, mąk i pieczywa, dowiedziały się czym zajmuje się piekarz, oglądały film edukacyjny "Z wizytą w piekarni", wykonały ciasto na chleb, który został upieczony i zjedzony ze smakiem :) W czasie zabaw w piekarza lepiły pieczywo z masy solnej, które wsuwały piekarską łopatą do "pieca" - w sali powstały piękne bułki, bagietki, rogale, których nie powstydziłaby się żadna piekarnia ;) Dzieci tym sposobem zasłużyły sobie na Dyplomy Małego Piekarza ?‍??????‍?

08.03. DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych ? Z tej okazji dla dziewczynek we wszystkich grupach czekały miłe i słodkie niespodzianki?⚘????

25.02. DOGOTERAPIA

Spotkanie z labradorem Lilu to zawsze dobra zabawa i mile spędzony czas :)

22.02. BAL KARNAWAŁOWY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i tańcem, a bal przebierańców dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest wspaniałą atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!

21.02. WARSZTATY KULINARNE

Dzisiaj na warsztatach kulinarnych wszystkie dzieci przygotowywały małe co nieco na jutrzejszy bal karnawałowy. Będzie co przekasic w przerwie od tańców i zabaw ? Warsztaty kulinarne w grupie Żabek ???

14.02. WALENTYNKI

Walentynki w grupie Żabek stały się okazją do rozmowy na temat uczuć, umiejętności okazywania emocji i dzielenia się nimi. Dzieci mogły wyrazić swoją sympatię do kolegów i koleżanek poprzez przygotowanie kartki walentynkowej, którą wrzucały do specjalnej skrzynki. W tym dniu każdy został obdarowany, nie tylko walentynką, ale także miłym uśmiechem i ciepłym słowem ?????❤?

08.02. WYCIECZKA DO FILHARMONII

Żabki zaciekowione zaproszeniem do barwnego świata muzyki i odkrywania jego tajemnic wybrały się na koncert pt. "Muzyka w kolorach" do Filharmonii Krakowskiej. Podczas koncertu mogły wejść w świat dźwięków, poznać brzmienie różnych instrumentów na żywo, obcować z muzyką klasyczną, opowiedzianą w bajkowy sposób przez Babcię Melodię, Dziadka Rytmusa i Kuzynkę Klawiaturkę. Była to niesamowita podróż, wieńcząca cały muzyczny tydzień przedszkolaków.

07.02. POZNAJEMY ZAWÓD MUZYKA I INSTYTUCJĘ FILHARMONII

Co to jest filharmonia? Do czego służy batuta? Po co orkiestrze jest dyrygent? Czy kazdy moze byc muzykiem? - na te i inne pytania Żabki szukały odpowiedzi podczas muzycznego tygodnia, same próbując swoich sił na scenie przedszkolnej filharmonii ??????????

30.01. UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA

Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi osobami. Zawsze mają czas na zabawę ze swoimi wnukami, opowiadanie bajek czy pójście na spacer. Dlatego Święto Babć i Dziadków na stałe wpisało się w przedszkolny kalendarz, a Dzieci tak niecierpliwie czekają na tę uroczystość. W tym dniu za pomocą wierszy, piosenek i własnoręcznie przygotowanych upominków mogą okazać jak najwięcej dziecięcej miłości i wdzięczności. Dzisiejsze występy Pszczółek i Żabek sprawiły radość jednocześnie Wnukom, jak i Dziadkom. Od lat przekonujemy się, iż Babcie i Dziadkowie to najwdzięczniejsza publiczność, o czym świadczy, że każdy występ oklaskiwany był gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za wspólnie spędzony czas :)

10.01. PROJEKT "POZNAJEMY ZAWODY" - ASTRONOM I ASTRONAUTA

Kto to jest astronom? Do czego służy teleskop? Co to jest gwiazdozbiór? Kim był Mikołaj Kopernik? Co krąży wokół Słońca? Kto odbywa loty kosmiczne? Dlaczego rakieta lata? - na te i inne pytania Żabki szukały odpowiedzi w ramach cyklu zajęć o kosmosie, poznając także pracę astronoma i astronauty. Kosmiczne podboje Przedszkolaków można podziwiać w galerii - zapraszamy ☀??⭐??‍???

07.01. WARSZTATY KULINARNE

Żabki na warsztatach kulinarnych wykonały zabawne serowe bałwanki, które okazały się doskonałą zdrową przekąską ;) Twaróg w takiej formie spodobał się nawet największym niejadkom ;)

28.12. BAL SYLWESTEROWY

Przedostatniego dnia roku w naszym przedszkolu odbył się bal sylwestrowy. Dzieci pożegnały stary rok bardzo hucznie i odświętnie. Oczywiście nie zabrakło najważniejszego – dobrego humoru, uśmiechu i głośnej muzyki. Po wspólnym zdjęciu grupowym dzieci rozpoczęły zabawę w rytm swoich ulubionych piosenek. Zabawie, podskokom i pląsom nie było końca. Słodki poczęstunek i zimne ognie uwieńczyły naszą przedszkolną zabawę sylwestrową.

21.12. POWITANIE ZIMY

Zima, zima za oknami, bawcie się dzieciaki z nami!

14.12. WARSZTATY PIERNIKOWE Z RODZICAMI

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w wonną przyprawami korzennymi dawną pracownię rzemieślniczą. Średniowieczna muzyka, ciepły blask świec, piękne dekoracje, ręcznie rzeźbione formy do odciskania pierników... W takim klimacie młodzi adepci piernikarstwa i ich Rodzice pracowali wedle średniowiecznych reguł, ugniatając własnoręcznie masę i odciskając ciasto w formach. Nic tak pięknie nie przywodzi atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, jak wspólny wypiek pierników!

10.12. WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Za Żabkami kolejny dzień z aparatem w roli głównej. Tym razem Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach fotograficznych, prowadzonych przez zawodowego fotografa - Pana Kaspra Włodarczyka. Przebieg spotkania można podejrzeć w galerii - zapraszamy! A Panu Kasprowi serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i miłą atmosferę na planie zdjęciowym.

06.12. POZNAJEMY ZAWODY - FOTOGRAF

Żabki na dzisiejszych zajęciach zgłębiały tajniki fachu fotografa oraz jego narzędzia pracy - aparatu. Przez chwilę każdy Przedszkolak mógł wcielić się w rolę fotografa, a stojąc po drugiej stronie obiektywu - w rolę modela. Zapraszamy do galerii na efekty naszej mini sesji fotograficznej ??

03.12. WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Oczekiwanie na wizytę Świętego Mikołaja umilił Dzieciom teatrzyk Eden, który zaprezentował przedstawienie pt. "Święta tuż-tuż". Maluchy wraz z rezolutnym Bałwankiem i pomocnym Elfem rozmawiały o zbliżającej się zimie oraz świętach, wspólnie śpiewały i tańczyły, aż w końcu... pojawił się długo wyczekiwany gość w czerwonym stroju z wymarzonymi prezentami ? Nasze dzielne Przedszkolaki na kolanach u Świętego Mikołaja czuły się jak ryba w wodzie ? ? ?

30.11. BAL ANDRZEJKOWY

Andrzejki stały się w tym roku pretekstem do wspaniałego bajkowego balu. Dzieci z pomocą swoich rodziców przygotowały cudowne i pomysłowe stroje inspirowane ich ulubionymi, bajkowymi postaciami. Nie zabrakło konkursów, czarów i rzecz jasna andrzejkowych wróżb i przepowiedni. Zagadkowe twory z przelanego wosku były chyba jedną z największych atrakcji. Między wróżbami i konkursami dzieci bawiły przy muzyce i częstowały słodkimi przekąskami.

26.11. WYCIECZKA POCIĄGIEM NA DWORZEC KOLEJOWY

Po całym tygodniu zajęć związanych z transportem kolejowym, Żabki dzisiaj wybrały się na wycieczkę na dworzec kolejowy. Pociągiem dotarły na stację Kraków Główny, a tam zwiedziły wszystkie zakamarki dworca oraz podglądały kolejarzy w ich pracy. Nawet udało się im zajrzeć do kabiny maszynisty i wsiąść do pociągu, wcale nie byle jakiego, a do Przemyśla! Na szczęście kierownik pociągu wiedział o mały pasażerach na gapę i poczekał, aż dzieci opuszczą pojazd. Jeszcze gwizd konduktora i pociąg odjechał, a Żabki pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

22.11. POZNAJEMY ZAWODY - KOLEJARZ

Kto prowadzi pociąg? Czym zajmuje się konduktor? Skąd maszynista wie, na który tor wjechać na dworcu? Gdzie pracuje i co robi dróżnik? Na te i na inne pytania Żabki szukały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć z cyklu "Poznajemy zawody". Tym razem wcieliły się w rolę kolejarzy - zobaczcie sami :)

16.11. WARSZTATY KULINARNE

Kto powiedział, że zdrowa przekąska musi być nudna i niesmaczna? Na dzisiejszych warsztatach kulinarnych Pszczółki i Żabki zaprzeczyły temu stwierdzeniu, przygotowując jabłkowe ciasteczka z masłem orzechowym i bakaliami, które zjazdy z apetytem! ? ? ?

14.11. WARSZTATY TEATRALNE

Na dzisiejszych warsztatach teatralnych Pszczółki i Żabki wspólnie przedstawiły wiersz Juliana Tuwima pt. "Rzepka", wcielając się w bohaterów wiersza. Czy Dzieciom udało się wyrwać tytułową rzepkę? - zobaczcie sami ?

09.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Jak Żabki poradziły sobie na zajęciach z zakresu wychowania patriotycznego? - zapraszamy do galerii ?

07.11. EGZOTYCZNE ZWIERZAKI - ŻÓŁWIE

Dzisiejsi niecodzienni goście wywołały u dzieci wielkie poruszenie, tym bardziej, że odwiedzili nas trzej przedstawiciele gatunku: żółw wodny, żółw grecki i żółw błotny ???

26.10. FINAŁ AKCJI PLASTIKOWA BUTELKA ZWROTNA

Akcja "Plastikowa Butelka zwrotna" spotkała się z dużym odzewem z Państwa strony, co nas niezmiernie cieszy ? Razem zebraliśmy 462 butelki! Kształtowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat wpływa na świadome działanie na rzecz środowiska w dorosłym życiu. Ponadto dzieci miały dzisiaj sporo radości z losowania nagród. Tak łączymy przyjemne z pożytecznym w Świecie dziecka ?

12.10. WYCIECZKA DO DOLINY GRZYBOWSKIEJ I SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Wycieczka do lasu i spotkanie z leśniczym dostarczyło Żabkom wiele emocji i nowych doświadczeń, ale stało się także świetnym podsumowaniem całego tygodnia zajęć na temat lasu. Serdecznie dziękujemy Leśniczemu - Panu Pawłowi Byrtkowi, za ciekawe opowieści o swojej pracy i leśnym ekosystemie. Dzieci były zachwycone!

11.10. POZNAJEMY ZAWÓD LEŚNICZEGO

Kim jest leśniczy? Dlaczego można nazwać go strażnikiem lasu? W jaki sposób pomaga zwierzętom? Jak dba o przyrodę w lesie? Na te pytania Żabki szukały dzisiaj odpowiedzi podczas zajęć z cyklu "Poznajemy zawody". Dzieci w toku zabaw same mogły wykazać się umiejętnościami leśniczego, rozpoznając liście i owoce drzew oraz zwierzęta po ich odgłosach i tropach ?????????????????????

10.10. ŚWIĘTO DRZEWO

W tym roku Święto Drzewa obchodzone jest pod hasłem "Każdy liść pochłania CO2". Dlatego Żabki najpierw w trakcie zabaw badawczych poznały właściwości powietrza, skutki jego zanieczyszczeń oraz sposoby na jego oczyszczanie. I właśnie jednym z takich sposobów jest dbanie o drzewa i sadzenie nowych. Dlatego też to uczyniliśmy i w naszym ogrodzie pojawiło się nowe drzewko - mała jabłonka ;-) Później Przedszkolaki wybrały się na spacer po osiedlu w celu obserwacji drzew i szukania najstarszego, co oceniały po grubości pnia ??

09.10. WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego w grupie Żabek odbyło się spotkanie z przedstawicielami tego zawodu. Ratownicy przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić masaż serca, opatrzeć poparzone miejsce, jak zabezpieczyć złamaną nogę lub rękę oraz co znajduje się w wyposażeniu torby ratownika. Dzieci brały czynny udział w zajęciach, czego efektem są otrzymane Dyplomy "Małego Ratownika".

05.10. WARSZTATY KULINARNE

W trakcie warsztatów kulinarnych z sali Pszczółek wydobywały się przepyszne zapachy - to dzieci kroiły marchewki, pietruszki, selery i ziemniaczki, by na końcu wszystkie składniki wymieszać w jesiennej sałatce jarzynowej. Pychotka!

01.10. EGZOTYCZNE ZWIERZAKI - WIZYTA JEŻY PIGMEJSKICH

Idzie jeż, idzie jeż, może ciebie pokłuć też ;)

24.09. POWITANIE JESIENI

Pani Jesień zawitała do Żabek nieco później, ponieważ zgubiła swój kosz z darami... Żabki miały pomóc w jego odnalezieniu, wykonując zadania z listów, które zostawiła im Jesień. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło i dzieci mogły dzisiaj powitać nową porę roku ze wszystkimi darami, jakie ze sobą przyniosła ??????

21.09. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PASOWANIE

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dla Żabek stał się okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także do zweryfikowania swoich przedszkolnych umiejętności ;) Dzieci były poddane próbie samodzielności w jedzeniu, ubieraniu się, myciu ząbków, chodzeniu w parach czy sprzątaniu zabawek. Były też tańce, śpiew, gimnastyka, kolorowanki, a na koniec pyszny tort! Wszystkie Żabki zdały dzisiaj egzamin i zostały pasowane na przedszkolaka, za co otrzymały pamiątkowe dyplomy ;) Gratulacje!

12.09. DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

Z okazji Dnia Zdrowia Jamy ustnej do Żabek Pani stomatolog zawitała i o dbaniu o ząbki opowiadała. Teraz każdy Przedszkolak wie, że żeby piękny uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć.

WYCIECZKA DO ZOO

Nasza relacja ze zwierzętami w krakowskim zoo: lew był bardzo smutny i tęsknił za sawanną, słonie się przytulały, a żyrafy obskubywały liście na drzewach, małpy się pokłóciły, a lamy obserwowały nas z równie wielkim zainteresowaniem, jak my je :) Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

17.05. DOGOTERAPIA

Żabki i Dogoterapia -LiloooTek to zawsze dobry przepis na udaną zabawę i świetny humor na cały dzień!

15.05. WIZYTA STRAŻAKÓW Z OSP PIEKARY

Dzisiaj gościli w Naszym Przedszkolu Strażacy z OSP w Piekarach ? Podczas spotkania zaprezentowali Dzieciom ubranie specjalne, sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych oraz wyposażenie wozu strażackiego. Żabki z wielką ochotą przymierzały ubiór strażaka, hełm, trzymały węża strażackiego, a także zasiadały przed kierownicą wozu. Dzieci wręczyły Naszym Gościom własnoręcznie przygotowane obrazki, by podziękować im za przybycie oraz codzienną niebezpieczną i odpowiedzialną pracę. Jeszcze raz dziękujemy Strażakom z OSP Piekary za poświęcenie nam swojego cennego czasu! :) Tymczasem spójrzcie jak Żabki świetnie dzisiaj spędziły czas :D

14.05. POZNAJMEY ZAWÓD STRAŻAKA

Praca strażaka jest bardzo ciężka i niebezpieczna. Każdego dnia strażacy narażają własne życie ratując innych. Wyróżniają się odwagą i zdolnością współdziałania w grupie. W toku dzisiejszych zajęć Żabki mogły spróbować swoich sił w roli strażaka i każdy, kto wykazał się odwagą, sprawnością oraz umiejętnością współpracy, został wyróżniony orderem "Przedszkolaka-Strażaka" ???

09.05. WARSZTATY KULINARNE

Jakie pyszności tym razem przygotowały Dzieci na warsztatach kulinarnych? Tym razem padło na deser jogurtowo-owocowy z wiórkami gorzkiej czekolady, mniam mniam? jak szybko zniknęły desery chyba nie trzeba pisać ? Warsztaty żabkowe ? ?

23.04. DZIEŃ ZIEMI

13.04. DOGOTERAPIA

Żabki mają dzisiaj za sobą pierwszy spacer na powietrzu z Lilu. Zarówno piesek jak i dzieci spisały się na medal :)

12.04. WIZYTA W PRZYCHODNI LEKARSKIEJ

Żabki z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia wybrały się na wycieczkę do pobliskiej przychodni lekarskiej na Ruczaju. Wycieczka miała na celu przybliżyć Dzieciom miejsce pracy lekarzy i pielęgniarek, ale także była to wspaniała okazja, aby podziękować im za trud wkładany w dbanie o nasze zdrowie oraz wręczyć pamiątkowy dyplom :)

11.04. DZIEŃ LEKARZA

Podczas dzisiejszych zabaw tematycznych Żabki miały okazję wcielić się w rolę różnych lekarzy oraz ich pacjentów. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach znikną uprzedzenia dzieci do wizyt w gabinecie lekarskim, a przykre doświadczenia, takie jak zastrzyk, badanie stetoskopem, niesmaczne lekarstwa, czy pobyt w szpitalu zostaną odczarowane :) a także, że Przedszkolaki nauczą się właściwych zachowań w miejscach użyteczności społecznej i szacunku do odpowiedzialnej pracy lekarza. A może sami w przyszłości zostaną lekarzami?

03.04. DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Międzynarodowy Dzien Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy na początku kwietnia, w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych i zachęcić je do odkrywania nowych ? Dzien zatem upłynął Żabkom na zabawach z książką w roli głównej - zobaczcie sami :)

28.03. WIZYTA TEATRZYKU PT. REKSIO

Wizyta teatrzyku to dla Dzieci zawsze wielkie emocje i doskonała zabawa! Tak było i tym razem - Teatr Duet z Reksiem w roli głównej nas nie zawiódł. Perypetie znanego całej Polsce Psiaka i jego przyjaciół z podwórka nie tylko bawiły, ale także uczyły, że zawsze warto sobie pomagać ;)

27.03.WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA

Pierwsza wycieczka za nami - i to nie byle gdzie! Żabki odwiedziły dzisiaj Teatr Groteskę, gdzie uczestniczyły w warsztatach teatralnych pt. "Sekrety sceny". Prowadziła je profesjonalna aktorka tego teatru, która zapoznała Dzieci ze sceną i jej zapleczem oraz z elementami scenografii wykorzystywanych w sztuce aktorskiej. Przedszkolaki oglądały rekwizyty, bez których nie jest możliwy żaden spektakl: maski, marionetki, kukły, lalki, pacynki. Mogły je także dotknąć, założyć i wejść w rolę złej czarownicy, staruszki i innych postaci :) Pierwszy kurs aktorstwa za nami! Ponadto wyjazd ten stanowił także lekcję dobrego zachowania się w teatrze, którą przedszkolaki zdały na 5+ :)

21.03. POWITANIE WIOSNY

Dzisiaj ?? i ?? od samego rano z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia Pani Wiosny. Wyglądały przez okna, zaglądały do zazielenionych kącików przyrody, spodziewając się gościa niemal z każdej strony. Ale żeby nadeszła już wiosna, trzeba było najpierw pożegnać zimę. Dzieci wyrzuciły kukłę Marzanny, wykrzykując słowa: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”. Pani Wiosna usłyszała wołanie i przybyła z promiennym uśmiechem i koszem pełnym oznak wiosny??? Dzieci zaprosiły Ją do przedszkola, gdzie wiosennym zabawom nie było końca.

15.03. WARSZTATY Z MASAMI PLASTYCZNYMI

Żabki podczas kolejnych warsztatów z masami plastycznymi wyczarowały za pomocą swoich rąk baranki z masy solnej, które ozdobią ich wielkanocne koszyki - zobaczcie sami ? ? ?

12.03. DOGOTERAPIA

Ale tęskniliśmy przez ostatni miesiąc za Naszym Czworonożnym Przyjacielem Lilu! Oto fotorelacja z tego pełnego radości spotkania spotkania :)

09.03. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Podczas marcowych warsztatów kulinarnych w Naszym Żłobku roznosił się zapach wiosny, a to za sprawą aromatu pomidorów, ogórków, rzodkiewek, szczypiorku, którymi Dzieci ozdabiały wiosenne kanapeczki, mmmniami :)

08.03. DZIEŃ KOBIET W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych ? Z tej okazji Chłopcy z gr. Pszczółek i Żabek przygotowali dla swoich koleżanek miłą niespodziankę - zapraszamy do galerii :)

28.02. POZNAJEMY ZAWÓD SPRZEDAWCY

Dla dziecka w wieku przedszkolnym najbardziej charakterystyczną formą aktywności jest zabawa tematyczna, w której dziecko wchodzi w określone role i odtwarza rzeczywistość otaczającego świata naśladując dorosłych. Dlatego podczas dzisiejszych zajęć związanych z poznawaniem zawodu sprzedawcy nie mogło zabraknąć zabawy w sklep. Wszystkie Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawie i chętnie podejmowały różne role, stając się klientem albo sprzedawcą. Uczyły się kupować, sprzedawać, ważyć, prowadząc krótkie dialogi, kształtowały umiejętność oczekiwania na swoją kolej, a także właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Zobaczcie jak Żabki łączyły zabawę z nauką :)

19.02. DZIEŃ PIZZY

Dzień pizzy w grupie Pszczółek i Żabek udał się przepysznie! Z pomocą kucharza, Pana Krzysia, który specjalizuje się w kuchni włoskiej, przyrzadzilismy iście włoskie ciasto, które zostało ozdobione sosem pomidorowym i naszymi ulubionymi dodatkami. Upieczone pizze Dzieci zajadały z wielkim apetytem :)

16.02. DOGOTERAPIA

14.02. WALENTYNKI

08.02. BAL KARNAWAŁOWY W GR. ŻABEK I PSZCZÓŁEK

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas - zobaczcie sami :)

29.01. UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka ? ? ? Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 29 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz kartkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był wspólny taniec oraz słodki poczęstunek ? ? ?

22.01. DZIEŃ ŚNIEGU

Dzień śniegu to dla Dzieci wielka zabawa ze śniegiem w roli głównej. Choć nie brakuje go za oknem, dziś Pszczółki i Żabki eksperymentowały z nim w Przedszkolu, starając się odpowiedzieć na pytania jaki jest śnieg? czy jest czysty? dlaczego jest mokry? Podczas doświadczenia stworzyły sztuczny śnieg, który zaskoczył Dzieci tym, że... się nie topi! Można się nim zatem bawić bez końca :) Ale to nie to samo, co śnieg prawdziwy, więc nie mogło zabraknąć dziś śnieżnych zabawach na polu ❄⛄❄

12.01. POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

Jak wygląda salon fryzjerski? Czym zajmuje się fryzjer? Jakie akcesoria są mu potrzebne? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały Żabki podczas kolejnych zajęć z cyklu "Poznajemy zawody". Zobaczcie sami jak Przedszkolaki łączyły naukę z zabawą.

11.01. DOGOTERAPIA

Kolejne spotkanie z pieskiem jak zwykle sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki z przyjemnością obserwują Lilu jak je, pije, wykonuje polecenia trenerki, ale najwięcej frajdy sprawia zarówno dzieciom, jak i naszemu czworonożnemu przyjacielowi wspólna zabawa, głaskanie i przytulanie :)

05.01. WARSZTATY KULINARNE W GR. ŻABEK I PSZCZÓŁEK

Pszczółki i Żabki na dzisiejszych warsztatach kulinarnych wykonały zabawne serowe bałwanki, które okazały się doskonałą przekąska ? Twaróg w takiej formie spodobał się nawet małym niejadkom.

30.11. BAL ANDRZEJKOWY W GR> PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzisiejszy bal andrzejkowy w grupie Pszczółek i Żabek stał się świetną okazją do wspólnej zabawy przy muzyce i wróżbach. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się jaki czeka ich los... Wszystko za sprawą wróżek, które wróżyły z kart, rąk i magicznej kuli :) Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie... Tymczasem zapraszamy do galerii :-)

24. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie dzisiaj opanowały Nasz Żłobek i Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Zobaczcie sami! :)

20.11. DOGOTERAPIA W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Pszczółki i Żabki zawsze z niecierpliwością wyczekują spotkania z labradorem Lilutkiem, bowiem traktują go jak swojego przyjaciela :) Kiedy piesek nas odwiedza zabaw i radości nie ma końca :)

PROJEKT POZNAJEMY ZAWODY - KUCHARZ

Podczas kolejnych zajęć z cyklu "Poznajemy zawody" można powiedzieć, że "Żabki" poznały pracę kucharza „od kuchni” - zobaczcie sami w NASZEJ GALERII :)

13.11. WARSZTATY Z MASAMI PLASTYCZNYMI

Żabki podczas kolejnych warsztatów z masami plastycznymi ćwiczyły rączki lepiąc z gliny. Dzieci świetnie się bawiły ugniatając masę, robiąc z niej kulki, wałki, ślimaki, ale ostatecznym efektem tej pracy stały się rybki :)

10.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W grupie "Żabek" Święto Niepodległości stało się okazją do zapoznania Dzieci z symbolami i barwami narodowymi. Dzieci omówiły wygląd godła Polski, układały flagę Polską, określając, który kolor znajduje się na górze, który na dole, a także wysłuchały Hymn Polski, przyjmując odpowiednia postawę. Nie zabrakło również pracy z mapą Polski, na której Pani wskazywała i nazywała stolicę naszego kraju, najdłuższą rzekę - Wisłę, góry oraz morze. Na koniec każdy Przedszkolak wykonał kotylion w barwach ojczystych oraz polską flagę. Jak Żabki poradziły sobie na zajęciach z zakresu wychowania patriotycznego? - zapraszamy do galerii :)

08.11. DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Na dzisiejszych warsztatach kulinarnych Dzieci z gr. Pszczółek i Żabek przygotowały aromatyczne zapiekane jabłka. Każdy maluch do wydrążonego owocu wkładał według upodobań: miód, trzcinowy cukier, orzechy, rodzynki, żurawinę, a na końcu posypał przysmak cynamonem. Tak przygotowane jabłka zostały zapieczone, roznosząc po całym żłobku i przedszkolu słodki aromat, któremu nie oparłby się największy niejadek ?

06.11. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Żabki obchodziły dzisiaj ważną uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde Dziecko otrzymało dyplom pasowania :)

27.10. DZIEŃ LISTONOSZA I POCZTY

Jak wygląda droga listu pocztowego? Ile kilometrów robi dziennie listonosz? Dlaczego na poczcie przybija się znaczki? Na te i inne pytania Dzieci z gr. Żabek mogły uzyskać odpowiedź na dzisiejszych zajęciach, przy obchodach Dnia Listonosza i Poczty.

17.10. WARSZTATY Z MASAMI PLASTYCZNYMI

W październiku odbyły się pierwsze zajęcia z wykorzystaniem gliny z zastosowaniem zasad pracy nad motoryką małą. Dzieci miały okazję poznać nową masę plastyczną, którą mogły lepić, ugniatać, turlać, robić z niej kuleczki, wałeczki, węże i ślimaki. To była świetna zabawa, a przy okazji rozwija sprawność manualną dzieci.

16.10. WARSZTATY KULINARNE

Jesienna sałatka jarzynowa już zrobiona! Dzieci ochoczo kroiły warzywa i jabłka, dodawały majonez, mieszały i próbowały ? Czy wyszło pysznie? O tym niech poświadczą miny Dzieci - zapraszamy na fotorelację z tej kulinarnej podróży!

11.10. DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami tego zawodu. Podczas zajęć prezentowano rekwizyty używane przez służby ratownicze, które dzieci mogły dotknąć, samodzielnie założyć bądź przymierzyć. Każde dziecko biorące udział w pokazie dostało imienny dyplom "Małego Ratownika". Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. A tymczasem spójrzcie jak Nasze Przedszkolaki podczas spotkania ratowały pluszowe misie :)

10.10. DZIEŃ DRZEWA

Od kilku lat w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Nasze Przedszkolaki w tym roku przyłączyły się do tej akcji, uczestnicząc w zajęciach związanych z tematyką drzewa: poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla ludzi i zwierząt, uczyły się rozróżniać drzewa po liściach i ich owocach. Największą frajdę jednak sprawiło Dzieciom sadzenie drzewka w ogródku przedszkolnym - zobaczcie sami :)

06.10. DOGOTERAPIA U PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Kolejne spotkanie z Labradorem Lilu już za nami. Dzieci coraz śmielej podchodzą do nowego przyjaciela, traktując go jak wspaniałego kompana do zabawy - zobaczcie sami :)

29.09. DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! ??

26.09. DZIEŃ APTEKARZA

W Dniu Aptekarza Dzieci z gr. Żabek uczestniczyły w zajęciach, podczas których bliżej poznały zawód farmaceuty oraz jego miejsce pracy - aptekę. Na podstawie teatrzyku zostały ostrzeżone przed samodzielnym zażywaniem leków, a podczas zabaw dowiedziały się jakie lekarstwa można kupić w aptece i kto w niej pracuje. Poznały nawet osobiście Panią Farmaceutke z apteki Marfarm, która opowiedziała im o swojej pracy i pokazała aptekę "od kuchni". Na koniec spotkania złożyliśmy Paniom Aptekarkom życzenia w dniu ich święta, wręczajac pamiątkowy dyplom, a każdy Przedszkolak za grzeczne zachowanie dostał od Pań paczuszkę pełną niespodzianek.

25.09. DOGOTERAPIA U PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzieci z gr. Pszczółek i Żabek z wielkim przejęciem przyjęły do swojego grona nowego przyjaciela - Psiaka Lilu. A wszystko dzięki zajęciom z dogoterapii, na które zapraszamy co miesiąc!

22.09. PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Za oknem już jesienna aura ☔??? Dzieci z gr. Pszczółek i Żabek nie mogły nie spostrzec, że lato dobiegło końca... A skoro tak, to należało przywitać nową porę roku! 22 września, kiedy kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - Dzieci wzięły udział w zabawach, których celem było było zapoznanie z darami jesieni, zmianami zachodzącymi w pogodzie i stosownym ubiorze na jesienne pluchy, ale przede wszystkim wspólna zabawa, która rozgrzała nas w ten deszczowy, ponury dzień

15.09.17. DZIEŃ OPAKOWAŃ

Dzień opakowań w grupie Pszczółek i Żabek już za nami! A efektem wspólnej pracy Żłobiaczków i Przedszkolaków jest Robot wykonany z pudełek, pudeleczek, kartonów, butelek, słowem z przeróżnych opakowań. Dzieło Dzieci można podziwiać w holu Przedszkola. Tymczasem pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom za zaangażowanie - z takiej ilości materiałów moglibyśmy zbudować trzy roboty... gdyby tylko starczyło czasu ?