Przedszkole – nasza kadra

Donata Szyndler-Bocheńczak - Dyrektor

Przedszkole „Świat dziecka” stworzyłam z potrzeby serca i pasji. To efekt moich marzeń o miejscu przyjaznym dla dzieci i rodziców. Sama jestem Rodzicem poszukującym żłobka i przedszkola dla swoich pociech. Na bazie własnych doświadczeń zapragnęłam stworzyć miejsce niezwykłe: zaczarowany, kolorowy i ciekawy świat, do którego dziecko przybywa z wielką radością i ochotą, by bawić się z rówieśnikami, doznawać nowych wrażeń, czuć się akceptowane, kochane i bezpieczne.

Bernadetta Sadlok - Wicedyrektor ds. pedagogicznych, nauczyciel dyplomowany

Nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny z 20-letnim stażem pracy w przedszkolach krakowskich samorządowych, prywatnych i niepublicznych z dziećmi w wieku 2, 5-3 lat (największe), 4-, 5-, 6-letnimi. Jest również czynnym logopedą mających 11-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z młodzieżą i dorosłymi (alalia, wady wymowy, opóźniony rozwój mowy, jąkanie, autyzm, dzieci niesłyszące, zespół di George’a, upośledzenie umysłowe, padaczka, afazja, dwujęzyczność) oraz dyrektorem do spraw pedagogicznych z 4-letnim stażem pracy (w kilku placówkach równolegle). Posiada Certyfikat Logopedy przyznany przez Polski Związek Logopedów potwierdzający wysokie kwalifikacje logopedy.

ODDZIAŁ PSZCZÓŁKI

Pani Halina – Nauczyciel wychowania przedszkolnego 

Posiadane kwalifikacje: Studium Wychowania Przedszkolnego oraz Szkoła Muzycznej II stopnia na wydziale wokalnym.

Pani Halina o sobie: Posiadam piętnastoletnie doświadczenie w pracy z Dziećmi. Do moich doświadczeń zawodowych zaliczam również członkostwo: w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki (chór oraz tańce bałkańskie i macedońskie), w Teatrze regionalnym w Krakowie (zespół wokalno – aktorski) oraz w Chórze „Organum” (członek chóru w klasie sopranu koloraturowego), a także współprowadzenie Klubu Malucha. Do moich zainteresowań należą: logopedia, dysleksja i dysgrafia u Dzieci, śpiew, muzyka (w szczególności poważna), taniec regionalny, dobra książka oraz prace manualne (robótki ręczne). Moja dewiza: „ Zniżyć się do poziomu Dziecka , żeby zrozumieć...”

Pani Kasia - Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Posiadane kwalifikacje: studentka Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Pani Kasia o sobie: Wraz z rozpoczęciem studiów rozpoczęłam pracę z dziećmi, jako pomoc nauczyciela w przedszkolu. Pracowałam również, jako opiekun w żłobku. Swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata najbardziej lubię przekazywać dzieciom po przez zabawę i zajęcia praktyczne. Aby poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje biorę udział w różnych kursach i szkoleniach.

Pani Angelika – Nauczyciel współorganizujący

Posiadane kwalifikacje: magister, kierunek Psychologia, specjalność Psychologia Wspierania Jakości Życia o module Psychologia edukacji i komunikacji (w ramach studiów uzyskane przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela). Certyfikat VCC potwierdzający kwalifikacje zawodowe na stanowisku asystenta terapeuty problemów seksualnych.

Pani Angelika o sobie: Nabywanie doświadczenia w pracy z dziećmi rozpoczęłam już na pierwszym roku studiów, zaś pracę w placówkach oświatowych w grupach przedszkolnych zaraz po uzyskaniu dyplomu. Uważam, że jedną z najistotniejszych rzeczy w pracy z dziećmi jest to, że czasem skupiamy się na negatywnym zachowaniu dziecka zamiast na przyczynie tego zachowania, dlatego w pracy z dziećmi skupiam się na odszukaniu różnych potrzeb i emocji, które dzieci sygnalizują nam tymi zachowaniami.  Czas wolny chętnie spędzam ucząc się nowych rzeczy oraz czytając książki.

ODDZIAŁ MISIE

Pani Jagoda - Nauczyciel kontraktowy

Posiadane kwalifikacje: magister, specjalność - Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna; studia podyplomowe - Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna; licencjat, specjalność – Psychopedagogika opiekuńczo – terapeutyczna.

Pani Jagoda o sobie: W pracy z dziećmi zależy mi na budowaniu życzliwej relacji, w której dziecko czuje się bezpiecznie i pewnie. Staram się więc tworzyć w grupie radosną atmosferę, pełną szacunku, zrozumienia i akceptacji. Na co dzień odkrywam i wspieram dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań, uzdolnień , jak również pomagam w pokonywaniu trudności. Prywatnie jestem miłośniczką natury, górskich wędrówek, literatury psychologicznej.

Pani Patrycja - Nauczyciel

Posiadane kwalifikacje: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie - pedagogika specjalna z pedagogiką wczesnoszkolną (specjalność: surdopedagogika) – licencjat, Studia podyplomowe Uniwersytet Warszawski - Polski Język Migowy.

Pani Patrycja o sobie: jestem pedagogiem specjalnym z wieloletnim doświadczeniem. Moją pasją jest Polski Język Migowy — jego znajomość umożliwiła mi pracę zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi jako lektor i tłumacz języka migowego. Jestem pomysłodawczynią warsztatów i cyklu wykładów „Bez słów”, które były organizowane na terenie całej małopolski. Prywatnie mama 3-latka i miłośniczka psów.

Pani Wiesia - Pomoc nauczyciela 

Pani Wiesia o sobie: Z Publicznym Przedszkolem jestem związana od 2019 roku najpierw w lokalizacji Przedszkola na Bronowicach, a od 2021 roku w Przedszkolu na Ruczaju.  Od kilku lat Babcia. Jestem odpowiedzialna, dojrzała, opiekuńcza, zaangażowana w pracy, pełna uśmiechu i życzliwości. Lubię opiekować się dziećmi.

ODDZIAŁ SOWY

Pani Małgosia -  Nauczyciel dyplomowany (zatrudnienie do 30 września 2022 r.)

Posiadane kwalifikacje: Certyfikat II stopnia Expert Coach ICI;  Certyfikat Expert Coach ICI; Studia podyplomowe - Oligofrenopedagogika; Kurs kwalifikacyjny - Nowoczesne zarządzanie i kierowanie oświatą; Studia podyplomowe - Terapia psychopedagogiczna; magister, kierunek - Pedagogika w zakresie nauczania początkowego; licencjat, specjalność - Nauczanie początkowe z wychowaniem muzycznym ; 6 letnie Studium Nauczycielskie, kierunek - Wychowanie przedszkolne.

Pani Małgosia o sobie: Jestem nauczycielem  z  wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) oraz z dorosłymi. Specjalistą w zakresie wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagogiki i terapii psycho-pedagogicznej a zarazem certyfikowanym Coachem ICI. Wspieranie dzieci i dorosłych w rozwoju, to moja misja. Prywatnie pasjonuje mnie niebanalne kino, podróże, wzrastanie do  świadomego życia i aktywne  spędzanie czasu. Lubię jeździć na  rowerze, pływać (chociaż nadal się tego uczę) i zdecydowanie mogę powiedzieć, że kocham wędrowanie po górach. Nie znam autora poniższych słów, ale mocno w nie wierzę: "Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć DZIŚ i stworzyć całkiem nowe zakończenie".

Pani Magda – nauczyciel mianowany (Nauczyciel języka angielskiego)

Posiadane kwalifikacje: magisterWyższa Szkoła Europejska im. Ks. J. Tischnera – filologia angielska, specjalność nauczycielska, Uniwersytet Pedagogiczny w Rzeszowie – pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (mgr).

Pani Magda o sobie: Posiadam dziesięcioletnie doświadczenie w pracy nauczyciela. Swoje doświadczenie zawodowe wzbogacałam zarówno jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, lektor w szkołach językowych oraz nauczyciel języka angielskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej. Praca jest dla mnie pasją, każdego dnia staram się spełniać w zawodzie i czerpać satysfakcję z prowadzonych zajęć. Staram się poszerzać swoje umiejętności i kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.

Pani Dominika - Asystent nauczyciela 

Posiadane kwalifikacje: magister, kierunek: Administracja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie w trakcie studiów na kierunku Psychologia.

Pani Dominika o sobie  Staram się także stale pogłębiać swoją wiedzę przez różne szkolenia. Swoje doświadczenie zdobywałam również jako pomoc nauczyciela, w jednym z krakowskich przedszkoli. Odkąd pamiętam spędzanie czasu z dziećmi dawało mi wiele radości, i twierdzę że warto poświęcić im dużo uwagi. W życiu osobistym kieruje się zasadą bezwarunkowej miłości do dziecka.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Pani Sylwia Szczypka - logopeda 

Posiadane kwalifikacje: licencjat Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna; magister Logopedia

Pani Sylwia o sobie: Doświadczenie praktyczne w trakcie studiów z zakresu logopedii zdobywałam zarówno w przedszkolu, jak i szkole (w tym: szkole specjalnej). Tym samym po dziś dzień pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Codzienna praca terapeutyczna daje mi ogromną satysfakcję, ale też stanowi okazję do samorozwoju, co bardzo sobie cenię. Na bieżąco biorę udział w szkoleniach (zwłaszcza z zakresu dyslalii i terapii miofunkcjonalnej, które szczególnie mnie interesują). Planując oddziaływania i prowadząc zajęcia, skupiam się przede wszystkim na tym, aby miały one charakter zindywidualizowany, ale też, żeby były atrakcyjne dla moich podopiecznych.

Pani Halina Dymek - Umuzykalnienie Pani Marta Leszko-Gawor - Psycholog 

Psychoterapeutka psychodynamiczno-systemowa, w 2013 r. ukończyła intensywne 4 letnie , całościowe szkolenie, uprawniające do prowadzenia psychoterapii z superwizją, certyfikat z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psycholog o specjalności klinicznej dziecka ( SWPS, Warszawa, 2008 r.), prowadzi terapię dzieci, młodzieży, dorosłych, terapię par i rodzin. Bada i diagnozuje rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci i młodzieży. W swej pracy z dziećmi opiera na programie kierowania z miłością Becky A. Bailey, pozytywnej dyscyplinie, NVC, pedagogice zabawy i innych. Wiele lat współpracowała z Krakowskim Ośrodkiem Rehabilitacji Wieku Rozwojowego, Fundacją Dzieci Niczyje (dzisiaj Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) oraz Centrum Zdrowego Rozwoju "Czyżyk".

PRACOWNICY - nieobecni 

Pani Karolina Kuźniarska - Nauczyciel przedszkola  Ukończyłam studia na kierunkach: Przygotowanie Pedagogiczne, Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz Malarstwo. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach w celu pogłębienia swojej wiedzy z zakresu edukacji Dzieci. Od ponad 4 lat mam przyjemność wykonywania pracy zawodowej z Dziećmi, wcześniej wielokrotnie wcielałam się w rolę opiekunki i animatorki. Jestem osobą twórczą i kreatywną, dlatego w mojej pracy doświadczenia praktyczne oraz różnorodne zajęcia plastyczno-techniczne pełnią bardzo ważną rolę, a także motywują Dzieci do wspólnego działania i realizowania wielu pomysłów. Moje motto to: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Pani Kinga Wsołek - Pomoc nauczyciela  Już jako 19-letnia dziewczyna, wybierająca dalszą drogę życiową wiedziała, że najbardziej satysfakcjonująca będzie dla niej praca z ludźmi, a w szczególności z dziećmi. Dzieci bowiem są radością i przyszłością tego świata. Każde z nich jest niepowtarzalną jednostką, której prawidłowy i harmonijny rozwój jest podstawowym celem opiekuna i nauczyciela. Powyższe rozważania spowodowały, iż w dzisiaj jest absolwentką szkoły policealnej o kierunku Opiekun dziecięcy. Sądzi, że każdy młody człowiek ma prawo do bycia docenionym, kochanym i akceptowanym członkiem społeczności. Poza tym uwielbia spacery w lesie oraz wędrówki w górach.