Przedszkole – nasza kadra

Donata Szyndler-Bocheńczak – Dyrektor

Przedszkole „Świat dziecka” stworzyłam z potrzeby serca i pasji. To efekt moich marzeń o miejscu przyjaznym dla dzieci i rodziców. Sama jestem Rodzicem poszukującym żłobka i przedszkola dla swoich pociech. Na bazie własnych doświadczeń zapragnęłam stworzyć miejsce niezwykłe: zaczarowany, kolorowy i ciekawy świat, do którego dziecko przybywa z wielką radością i ochotą, by bawić się z rówieśnikami, doznawać nowych wrażeń, czuć się akceptowane, kochane i bezpieczne.

Karolina Kuźniarska – Nauczyciel przedszkola – grupa starsza

Ukończyłam studia na kierunkach: Przygotowanie Pedagogiczne, Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz Malarstwo. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach w celu pogłębienia swojej wiedzy z zakresu edukacji Dzieci. Od ponad 4 lat mam przyjemność wykonywania pracy zawodowej z Dziećmi, wcześniej wielokrotnie wcielałam się w rolę opiekunki i animatorki. Jestem osobą twórczą i kreatywną, dlatego w mojej pracy doświadczenia praktyczne oraz różnorodne zajęcia plastyczno-techniczne pełnią bardzo ważną rolę, a także motywują Dzieci do wspólnego działania i realizowania wielu pomysłów.

Moje motto to: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Dominika Jóźwicka – pomoc nauczyciela, grupa starsza

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie na kierunku Administracja. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w jednym z krakowskich przedszkoli. Przy wyborze pracy z dziećmi kieruje się psychologią dziecięcą, a w szczególności rozwojem emocjonalnym dzieci. Odkąd pamiętam zawsze lubiłam spędzać czas z dziećmi i twierdzę, że warto poświęcać im dużo uwagi.    W życiu osobistym kieruje się zasadą bezwarunkowej miłości do dziecka. Swój czas wolny lubię spędzać aktywnie.

Dominika Głowacka – Umuzykalnienie

Kinga Wsołek – pomoc nauczyciela, grupa średnia

Już jako 19-letnia dziewczyna, wybierająca dalszą drogę życiową wiedziała, że najbardziej satysfakcjonująca będzie dla niej praca z ludźmi, a w szczególności z dziećmi. Dzieci bowiem są radością i przyszłością tego świata. Każde z nich jest niepowtarzalną jednostką, której prawidłowy i harmonijny rozwój jest podstawowym celem opiekuna i nauczyciela. Powyższe rozważania spowodowały, iż w dzisiaj jest absolwentką szkoły policealnej o kierunku Opiekun dziecięcy. Sądzi, że każdy młody człowiek ma prawo do bycia docenionym, kochanym i akceptowanym członkiem społeczności. Poza tym uwielbia spacery w lesie oraz wędrówki w górach.

Wiesława Michna – pomoc nauczyciela, grupa średnia

Z Publicznym przedszkolem jestem związana od 2019 roku najpierw w lokalizacji Przedszkola na Bronowicach, a od 2021 roku w Przedszkolu na Ruczaju.          Od kilku lat babcia. Jestem odpowiedzialna, dojrzała, opiekuńcza, zaangażowana w pracy, pełna uśmiechu i życzliwości. Lubię opiekować się dziećmi.

 

Halina Dymek – Nauczyciel grupa młodsza

W Publicznym Przedszkolu „ŚWIAT DZIECKA” pełnię funkcję Nauczyciela wychowania przedszkolnego. Kwalifikacje do tego stanowiska oraz przygotowanie pedagogiczne zdobyłam poprzez ukończenie Studium Wychowania Przedszkolnego. Ponadto jestem absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia na wydziale wokalnym. Posiadam piętnastoletnie doświadczenie w pracy z Dziećmi. Do moich doświadczeń zawodowych zaliczam również członkostwo: w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki (chór oraz tańce bałkańskie i macedońskie), w Teatrze regionalnym w Krakowie (zespół wokalno – aktorski) oraz w Chórze „Organum” (członek chóru w klasie sopranu koloraturowego), a także współprowadzenie Klubu Malucha.

Do moich zainteresowań należą: logopedia, dysleksja i dysgrafia u Dzieci, śpiew, muzyka (w szczególności poważna), taniec regionalny, dobra książka oraz prace manualne (robótki ręczne). Moja dewiza: „ Zniżyć się do poziomu Dziecka , żeby zrozumieć……..”.

Katarzyna Goryczko-Nauczyciel grupa młodsza

Jestem studentką Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na jednej z Krakowskich uczelni. Wraz z rozpoczęciem studiów rozpoczęłam pracę z dziećmi, jako pomoc nauczyciela w przedszkolu. Pracowałam również, jako opiekun w żłobku. Swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata najbardziej lubię przekazywać dzieciom po przez zabawę i zajęcia praktyczne.

Sylwia Szczypka – Logopeda

Jestem absolwentką kierunków: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna (studia licencjackie) oraz Logopedia (studia magisterskie) Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zdobyta w trakcie studiów wiedza oraz umiejętności, (które staram się na bieżąco aktualizować i poszerzać, biorąc cyklicznie udział w szkoleniach), pozwalają mi z powodzeniem pracować z Dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie praktyczne z zakresu logopedii zdobywałam w czasie studiów zarówno w przedszkolu, jak i w szkole (również w szkole specjalnej), natomiast z zakresu pracy opiekuńczo-dydaktycznej  (poza placówkami oświatowymi) – na półkoloniach, eventach, gdzie byłam animatorem. Od września 2020 roku z przyjemnością współpracuję z Przedszkolem Publicznym i Niepublicznym Żłobkiem „Świat Dziecka” oraz dwoma innymi placówkami, na terenie Krakowa. Codzienna praca z Dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, ale też stanowi okazję do samorozwoju, co bardzo sobie cenię. Prowadząc zajęcia z dziećmi staram się dawać z siebie sto procent.

Czas po pracy w placówce to zazwyczaj moment, kiedy przygotowuję materiały na terapię, tak by była jak najbardziej atrakcyjna dla moich podopiecznych, a jednocześnie starannie przemyślana i efektywna.

Maria Kopacz – nauczyciel logopeda / nauczyciel rytmiki – urlop macierzyński

Jest absolwentem logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła również Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie altówki. Praca z dziećmi jest dla niej niekończącą się inspiracją do działania, pobudzania kreatywności, cieszenia się z małych rzeczy. Za Januszem Korczakiem może śmiało powiedzieć: „W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim.”

Joanna Kołodziejczyk – Nauczyciel angielskiego -urlop macierzyński

Ukończyłam studia pedagogiczne, Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim w Małopolskiej Wyższej Szkole im. Józefa Dietla w Krakowie. Posiadam certyfikat z języka angielskiego. Pracuję z dziećmi od 2015 roku. Jestem radosną i energiczną osobą, sprawdzającą się w swoim zawodzie. Moje lekcje z języka angielskiego opierają się głównie na piosenkach, zabawach, rymowankach oraz licznych grach w formie powtarzania materiału.

Zawsze staram się, aby każde dziecko brało udział w moich zajęciach, tworząc przyjazną i otwartą atmosferę. Zachęcam do odwiedzenia mojego kanału na YouTube pt. „Animowane Melodie” – przedszkole online, na którym można bardziej poznać pedagogiczną stronę mojej osobowości :)