Żłobek – galeria

09.03. DZIEŃ KOBIET

Dzisiaj w żłobku i na Nasze Najmłodsze Dziewczynki czekała miła niespodzianka z okazji wczorajszego Dnia Kobiet ???

06.03. WIZYTA TEATRZYKU

Z okazji Dnia teatru, który obchodzimy w marcu, do naszych Biedornek zawitał teatrzyk z przedstawieniem "Królewna o złotym sercu". Mali odbiorcy sztuki byli bardzo zadowoleni i aktywni ?

21.02. BAL KARNAWAŁOWY

Zabawy naszych najmłodszych przebierańców podczas balu karnawałowego ;)

17.02. DZIEŃ KOTA

Miau miau miau - co byś kotku chciał? Żeby dzieci mnie pokolorowały! Biedronki - do dzieła ;)

14.02. WALENTYNKI

Walentynki w żłobkowej grupie Biedronek stały się okazją do zorganizowania warsztatów kulinarnych, na których dzieci upiekły i ozdobiły owocami gofry w kształcie serduszek ❤

30.01. ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Biedronki wykonały kolejny puzzel do ścieżki sensorycznej. Tym razem odkrywały plastik.

23.01. DOGOTERAPIA

Kolejne spotkanie z naszym przyjacielem Lilianem ?

21.01. DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Występy najmłodszych wnuków i wnuczek chwyciły dziadków za serca ❤ Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z Okazji Waszego Święta Kochani Dziadkowie!

15.01. DZIEŃ KOLOROU BIAŁEGO

Po tych zajęciach, choć za oknem brakuje śniegu - białe bałwanki ozdobiły nasz korytarz ⛄⛄⛄

10.01. WARSZTATYN KULINARNE

Kanapki reniferkowe wykonane przez Biedronki na styczniowych warsztatach kulinarnych ?

31.12. SYLWESTER

Ostatniego dnia roku w naszym żłobku i przedszkolu odbył się bal sylwestrowy. Dzieci z grup Biedronki, Pszczółki i Żabki pożegnały stary rok bardzo hucznie i odświętnie. Oczywiście nie zabrakło najważniejszego – dobrego humoru, uśmiechu i głośnej muzyki. Dzieci bawiły się w rytm swoich ulubionych piosenek. Zabawie, podskokom i pląsom nie było końca! Wystrzelony na koniec korek od szampana Piccolo uwieńczył naszą wspólną zabawę sylwestrową. ?????

20.12. SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również w żłobku podczas spotkania bożonarodzenowego z rodzicami. Świąteczny klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, wspólne ubieranie choinki, odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem oraz koncert kolędowy w wykonaniu Pani Marysi i jej muzykalnej rodziny :)

13.12. WARSZTATY KULINARNE

Biedronki wykonały słodkie piszingery, przekładając andruty owocowym dżemem i czekoladą - mniam mniam :)

12.12. DOGOTERAPIA

Spotkanie z labradorem Lilianem :)

11.12. DZIEŃ KOLORU NIEBIESKIEGO

W ramach tego cyklu Nasze Maluchy poznają różne kolory - tym razem był to niebieski, który niezmiennie kojarzy nam się z woda. Stąd powstała wodna praca plastyczna :)

05.12. WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Nasze Maluchy przyjęły Świętego Mikołaja z pewną niepewnością, ale Rodzice, którzy im towarzyszyli dodawali odwagi i każda Biedroneczka odebrała prezent od Czerwonego Gościa :)

04.12. KRAINA ODKRYWCY

Biedronki odkrywały różnego rodzaju papier i kartony, łącząc zabawę z doświadczaniem świata :)

29.11. BAL ANDRZEJKOWY W ŻŁOBKU

Uwielbiamy się bawić! Nasze Biedronki przeniosły się w magiczny świat wróżb na balu andrzejkowym. Maluchy poznały swoją przyszłość – już wiedzą kim zostaną jak nieco podrosną Nie obyło się bez tańców z balonami i poczęstunku.Dziękujemy rodzicom za przepiękne stroje, to był magiczny dzień!

22.11. WARSZTATY KULINARNE

Biedronki uczyły się przygotowywać tosty z serem i z szynką - wyszło apetycznie ;)

21.11. DZIEŃ KOLORU SZAREGO

Szara Myszka dzisiaj odwiedziła Biedroneczki, i tak im się spodobała, że maluchy postanowiły zrobić ich jeszcze więcej i udekorować nimi korytarz :)

18.11. ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Tym razem Biedronki poznawały w dotyku wełnę i wykonały z niej kolejny puzzel do ścieżki sensorycznej.

09.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Przed tym ważnym dla wszystkich Polaków dniem nawet najmłodsze żłobiaczki poznawały wygląd polskiej flagi i godła - wykonując białego orzełka jako pracę plastyczną z pomocą cioć ;)

22.10. Warsztaty kulinarne

Biedroneczki uczyły się robić puszyste pączki. Najlepiej wychodziło im jednak jedzenie ;)

18.10. KRAINA ODKRYWCY

Biedronki podczas kolejnych zajęć sensorycznych doświadczały drewna, z którego wykonały następny puzzel do ścieżki sensorycznej.

14.10. PASOWANIE NA ŻŁOBIAKA

Nasze Biedroneczki dzisiaj obchodziły ważne wydarzenie - przechodziły różne próby, by na końcu zostać pasowane na żłobiaka :)

10.10. DZIEŃ DRZEWA

Biedronki w Dniu Drzewa wspólnie wykonały piękne drzewo w jesiennych barwach oraz wyszły na spacer obserwować drzewa w pobliskim parku.

30.09. DZIEŃ CHŁOPAKA W GR. BIEDRONEK

Nasi najmłodsi chłopcy również obchodzili swoje święto w żłobku - otrzymali od dziewczynek pamiątkowe krawaty i słodkie babeczki :)

26.09. DZIEŃ PIECZONEGO JABŁKA

Na wrześniowych warsztatach kulinarnych Biedronki wykonały aromatyczne, jesienne ciasteczka z pieczonym jabłkiem i miodem - mniam mniam :)

23.09. POWITANIE JESIENI

Pierwszy Dzień Jesieni w Naszym Żłobku upłynął Biedronkom na stworzeniu makiety z jesiennych darów, uzbieranych podczas weekendowych spacerów z rodzicami ????

20.09. KRAINA ODKRYWCY

Dzisiaj w Biedronkach odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu "Kraina odkrywcy", podczas których maluchy odkrywały twardość kamieni i wykonały z nich pierwszy puzzel do ścieżki sensorycznej ?

18.09. DZIEŃ POMARAŃCZOWY

Na zajęciach z cyklu "Poznajemy kolory" Biedroneczki wykonały jesienne drzewo w kolorze pomarańczowym za pomocą gąbeczek maczanych w farbie.

4TY TYDZIEŃ WAKACYJNY U PSZCZÓŁEK

Ciąg dalszy zajęć sensorycznych u Pszczółek. W tym tygodniu skupialismy się na dotyku i dźwiękach. Dzieci samodzielnie wykonały gniotki oraz grzechotki, wykorzystujac różnej wielkości materiały naturalne, badały poziom dźwięku, dotykiem sprawdzały twardość i wielkość.

3CI TYDZIEŃ WAKACYJNY U PSZCZÓŁEK

W tym tygodniu Pszczółki pracowały z figurami geometrycznymi, rozpoznając i tworząc kwadraty, kółka, trójkąty i prostokąty :)

2GI TYDZIEŃ WAKACYJNY U PSZCZÓŁEK

Kolejny tydzień zadań sensorycznych dobiegł końca. Pszczółki doświadczyły dotykiem różnych materiałów (kasze, makarony, fasole, płatki, folie, papiery). Na podsumowanie wykonały "Magiczną łąkę", nad którą pracowały etapowo.

1WSZY TYDZIEŃ WAKACYJNY U PSZCZÓŁEK

Pszczółki w tym tygodniu pracowały z różnymi materiałami plastycznymi: farbami, plasteliną, cekinami, watą. Stworzyły tym sposobem małe arcydzieła, które można podziwiać w holu żłobka :)

26.06. ŚWIĘTO RODZINY I ZAKOŃCZENIE ROKU U PSZCZÓŁEK

Tego dnia odbył się ważny moment dla Naszych Pszczółek, które po raz pierwszy samodzielnie wystąpiły dla swoich Ukochanych Rodziców z okazji Ich Święta ❤ Zaprezentowały swoje umiejętności w przepięknych strojach, które specjalnie na te okazję uszyły im Pszczółkowe Ciocie. Zwieńczeniem tego wydarzenia było rozdanie dzieciom dyplomów z okazji ukończenia żłobka. Święto Rodziny zakończyło się słodkim akcentem ?

25.06. ŚWIĘTO RODZINY I ZAKOŃCZENIE ROKU U BIEDRONEK

Tak ważne Święta jak Dzień Mamy i Taty w Naszym Żłobku obchodzą nawet najmłodsi :) Jest to świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji środowiska żłobkowego i rodzinnego, w którym maluchy spędzają cały swój czas ;)

11.06. EGZOTYCZNE ZWIERZAKI - WIZYTA PAPUG

Na ostatnich zajęciach z cyklu Egoztyczne zwierzaki odwiedziły nas kolorowe papugi, i te małe, i te duże ?? Spotkanie to dostarczyło dzieciom wiele radości ? - grupa Pszczółki ???

05.06. DZIEŃ TĘCZOWY W GR. PSZCZÓŁEK

Dzień tęczowy w grupie Pszczółek stał się okazją do przypomnienia nazw wszystkich poznanych w ciągu roku kolorów w trakcie gry w kolory na świeżym powietrzu ;) Dzieci wykonały także tęczowe prace plastyczne ?

03.06. WIZYTA KUCYKA W NASZYM ŻŁOBKU

Nasze Żłobiaczki ich przygoda z kucykiem z okazji Dnia Dziecka ? Jakie dzielne maluchy!

03.06. DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE BIEDRONEK

Biedronkowe zabawy z okazji Dnia dziecka :)

03.06. DZIEŃ DZIECKA W GR. PSZCZÓŁEK

Na sali Pszczółek świętowanie Dnia Dziecka było głośne, kolorowe i pełne świetnej zabawy! Dzieci tańczyły, bawiły się balonami, chustą animacyjną i ucztowały podczas słodkiego poczęstunku. Nie zabrakło także prezentów!:)

27.05. WARSZTATY TEATRALNE W GR. PSZCZÓŁEK

Podczas majowych warsztatów teatralnych Dzieci zapoznały się ze specyfiką teatru cieni, oglądając spektakl pt. "Kozi domek".

08.05. WIZYTA MOTYLI

W związku z projektem EGZOTYCZNE ZWIERZAKI odwiedziły nas tym razem MOTYLE. Zapraszam do zobaczenia reakcji dzieci

24.04. DZIEŃ ZIEMI W GR. PSZCZÓŁEK

Dzień Ziemi w grupie Pszczółek stał się doskonałą okazją, żeby zapoznać Dzieci z wyglądem naszej planety oraz jednym ze sposobów, w jaki można o nią dbać - nie zaśmiecać jej. Tym samym Pszczółki wyszły posprzątać najbliższą okolicę, poznały materiały z jakich śmieci są produkowane, wysłuchały bajki "Planetka Ziemia" oraz wykonały pracę plastyczną "Czysta Ziemia jest szczęśliwa, brudna -smutna" ???

18.04. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Podczas wielkanocnych warsztatów kulinarnych Biedronki przygotowały pyszne jajka faszerowane, które następnie zjadły z apetytem :)

18.04. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Co bardziej kojarzy nam się z Wielkanocą niż jajko? Można z niego z robić piękną pisankę albo pyszną przekąskę! Dzieciaki faszerowały dzisiaj ugotowane jajka farszem wykonanym z żółtek, rzodkiewek, szynki, szczypiorku, koperku... do wyboru do koloru :) Jak zwykle wyszło pysznie!

16.04. WIZYTA KRÓLICZKÓW

Dzisiaj zawitały do nas żywe króliczki ??? Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom niesamowitą radość. Dzieci mogły pogłaskać małe zwierzątko i poczuć jego delikatną, mięciutką sierść. Pani Prowadząca opowiedziała o tym, jak należy się nimi opiekować i czym karmić. Ponadto króliczki przypomniały dzieciom, że niedługo Święta Wielkanocne. Kto wie - może wśród nich był wielkanocny zajączek?

05.04. DZIEŃ ŻÓŁTY W GR. BIEDRONEK

U Biedronek, choć z natury czerwonych, królował dzisiaj żółty kolor. Były wspólne zabawy, eksperymenty, tańce przy muzyce i zajęcia plastyczne, a wszystko z kolorem żółtym w roli głównej ;)

05.04. DZIEŃ ŻÓŁTY W GR. PSZCZÓŁEK

:Świeci słoneczko złote, wieje wiosenny wiatr i każdy ma ochotę wędrować sobie w świat/; - tymi słowami Pszczółki świętowały dzień żółty w żłobku ;)

27.03. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Po starannym umyciu rączek Pszczółki przystąpiły do pracy – przygotowywały wesołe kanapki. Śmiało można powiedzieć, iż zadanie dzieci wykonały perfekcyjnie. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale również pięknie ozdobione. Należy pamiętać, że najbardziej smaczne są kanapki przygotowane samodzielnie – maksyma ta sprawdziła się tutaj doskonale, gdyż nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z ogromnym apetytem. Przy okazji owych zajęć dzieci uczyły się samodzielności, zdrowego odżywiania oraz właściwego zachowania przy stole.

20.03. WARSZTATY TEATRALNE W GR. PSZCZÓŁEK

Podczas dzisiejszych warsztatów teatralnych Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką teatru pacynkowego. Spotkanie poprowadziły dwie wesołe pacynki: Justynka i Jacuś, animowane przez Ciocię Basię, które zaprosiły dzieci na wycieczkę do zoo. Na koniec warsztatów Dzieci wykonały własne pacynki ze skarpetek i różnorodnych materiałów ?

19.03. WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA

Pszczółki i Żabki miały dzisiaj przyjemność uczestniczyć w spektaklu pt. "Nie płacz Koziołku" wystawianym na deskach Teatru Groteska. Przedstawienie podobało się małym widzom - piękna scenografia, fantastyczne lalki i animujacy je aktorzy, piosenki śpiewane na znane melodie dzieciom oraz bardzo pozytywna historia z morałem - naprawdę nie można było się nudzić!

14.03. WYCIECZKA DO FABRYKI CUKIERKÓW

Pszczółki wybrały się dzisiaj do Fabryki cukierków "Ciu ciu", gdzie zostały zaproszone do świata łakoci, w którym obserwowały jak w tradycyjny sposób i bez użycia maszyn produkowane są słodkie i kolorowe cukierki ???

08.03. DZIEŃ KOBIET W GR. PSZCZÓŁEK

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych ? Z tej okazji dla dziewczynek we wszystkich grupach czekały miłe i słodkie niespodzianki?⚘????

08.03. DZIEŃ KOBIET W GR. BIEDRONEK

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych ? Z tej okazji dla dziewczynek we wszystkich grupach czekały miłe i słodkie niespodzianki?⚘????

26.02. DZIEŃ KOTA W GR. BIEDRONEK

Nasze Biedroneczki świetnie się przygotowały na dzisiejszą wizytę kota, upodabniając się do czworożnego gościa, by czuł się jak u siebie ? Dzień kota stanowił także świetną okazję do wykonania kocich prac plastycznych, miau miau ??

25.02. DOGOTERAPIA W GR. BIEDRONEK

Dogoterapia z labradorem Lilu to zawsze świetna zabawa i mile spędzony czas dla naszych Biedroneczek :)

25.02. DOGOTERAPIA W GR. PSZCZÓŁEK

Dogoterapia z labradorem Lilu to zawsze doskonała zabawa i mile spędzony czas :)

22.02. BAL KARNAWAŁOWY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i tańcem, a bal przebierańców dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest wspaniałą atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!

22.02. BAL KARNAWAŁOWY W GR. BIEDRONEK

Wielki bal karnawałowy małych przebierańców to wesoła zabawa przy dźwiękach muzyki, pysznych smakołykach i w wesołych strojach - czego chcieć więcej? :)

21.02. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Dzisiaj na warsztatach kulinarnych wszystkie dzieci przygotowywały małe co nieco na jutrzejszy bal karnawałowy. Będzie co przekąsić w przerwie od tańców i zabaw ? chociaż niektóre Biedroneczki nie mogły się oprzeć i już dzisiaj próbowały swoje dzieło ;)

21.02. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Dzisiaj na warsztatach kulinarnych wszystkie dzieci przygotowywały małe co nieco na jutrzejszy bal karnawałowy. Będzie co przekąsic w przerwie od tańców i zabaw ?

11.02. DZIEŃ NIEBIESKI W GR. PSZCZÓŁEK

W tym dniu dzieci ubrane w stroje o tym kolorze przyszły do żłobka. Tematem dominującym w tym dniu, w podejmowanych działaniach z dziećmi była woda, sposób jej wykorzystania w życiu codziennym. Dzieci wykonały doświadczenia z wodą, a na koniec zajęć wykonały wspólną pracę plastyczną w kolorze niebieskim.

11.02. DZIEŃ NIEBIESKI W GR. BIEDRONEK

W tym dniu dzieci ubrane w stroje w kolorze niebieskim przyszły do żłobka i wykonały wspólną pracę plastyczną w kolorze niebieskim.

30.01. UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi osobami. Zawsze mają czas na zabawę ze swoimi wnukami, opowiadanie bajek czy pójście na spacer. Dlatego Święto Babć i Dziadków na stałe wpisało się w przedszkolny kalendarz, a Dzieci tak niecierpliwie czekają na tę uroczystość. W tym dniu za pomocą wierszy, piosenek i własnoręcznie przygotowanych upominków mogą okazać jak najwięcej dziecięcej miłości i wdzięczności. Dzisiejsze występy Pszczółek i Żabek sprawiły radość jednocześnie Wnukom, jak i Dziadkom. Od lat przekonujemy się, iż Babcie i Dziadkowie to najwdzięczniejsza publiczność, o czym świadczy, że każdy występ oklaskiwany był gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za wspólnie spędzony czas ;)

30.01. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. BIEDRONEK

Nasze Najmłodsze Wnuczęta i ich Najdrożsi Dziadkowie podczas wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka ?❤?

18.01. DZIEŃ ŚNIEGU

Jak spędzić Dzień Śniegu, kiedy brakuje go za oknem? Przyjść do Świata Dziecka! U nas nie zabrakło dzisiaj żadnej ze śnieżnych zabaw - dzieci rzucały śnieżkami, toczyły śnieżne kule, lepiły bałwana, a na końcu wyczarowały sztuczny śnieg, który wcale się nie topił! ?☃❄

18.01. DZIEŃ BIAŁY W GR. BIEDRONECZEK

Dzień Śniegu w grupie Biedronek stał się okazją do stworzenia zimowych drzewek za pomocą odbijania paluszków w białej farbie ?

07.01. WARSZTATY KULINARNE

Pszczółki na warsztatach kulinarnych wykonały zabawne serowe bałwanki, które okazały się doskonałą zdrową przekąską ;) Twaróg w takiej formie spodobał się nawet małym niejadkom ;)

21.12. POWITANIE ZIMY W GR. BIEDRONEK

Zima, zima za oknami, bawcie się dzieciaki z nami!

21.12. POWITANIE ZIMY W GR. PSZCZÓŁEK

Zima, zima za oknami, bawcie się dzieciaki z nami!

14.12. WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI

Świąteczne warsztaty z Rodzicami w grupie Biedronek zaowocowały pełnymi brzuszkami i pięknie udekorowaną choinką ? A nic tak pięknie nie przywodzi atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, jak wspólne ubieranie choinki ?

14.12. WARSZTATY PIERNIKOWE Z RODZICAMI

Dzisiaj nasz żłobek i przedszkole zamieniło się w wonną przyprawami korzennymi dawną pracownię rzemieślniczą. Średniowieczna muzyka, ciepły blask świec, piękne dekoracje, ręcznie rzeźbione formy do odciskania pierników... W takim klimacie młodzi adepci piernikarstwa i ich Rodzice pracowali wedle średniowiecznych reguł, ugniatając własnoręcznie masę i odciskając ciasto w formach. Nic tak pięknie nie przywodzi atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, jak wspólny wypiek pierników!

06.12. DZIEŃ CZERWONY W GR. PSZCZÓŁEK

Każda Pszczółka tego dnia przyszła w ubraniu w elementami czerwonego koloru. Dzieci podczas zabaw szukały i wskazywały różnorodne przedmioty, zabawki i owoce w kolorze czerwonym. Teraz już nikt nie pomyli tego koloru z żadnym innym, zwłaszcza, że odbył się w imieniny Mikołaja, który kojarzy się tylko z czerwonym strojem ;) Dzieci wykonały zatem na pracę plastyczną czerwioniutką czapkę Świętego Mikołaja.

06.12. DZIEŃ CZERWONY W GR. BIEDRONEK

Jaki kolor jest najważniejszy dla dzieci w Mikołajki? Oczywiście czerwony! Dzisiaj wśród naszych żłobiaków dominowała czerwień i postać Świętego Mikołaja :)

03.12. WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Nasze Najmłodsze Biedroneczki były w tym roku nie tylko grzeczne, ale także dzielne - prawie w ogóle nie płacząc przychodziły do Świętego Mikołaja odebrać prezenty ? ? Z kolei rezolutne Pszczółki bez obaw odbierały od Świętego Mikołaja swoje upominki i pięknie się uśmiechały do pamiątkowego zdjęcia ???

30.11. BAL ANDRZEJKOWY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Andrzejki stały się w tym roku pretekstem do wspaniałego bajkowego balu. Dzieci z pomocą swoich rodziców przygotowały cudowne i pomysłowe stroje inspirowane ich ulubionymi, bajkowymi postaciami. Nie zabrakło konkursów, czarów i rzecz jasna andrzejkowych wróżb i przepowiedni. Zagadkowe twory z przelanego wosku były chyba jedną z największych atrakcji. Między wróżbami i konkursami dzieci bawiły przy muzyce i częstowały słodkimi przekąskami.

23.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - GR. PSZCZÓŁEK

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego, a dzisiaj je wszystkie zaprosiły do żłobka na wspólną zabawę ;)

23.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE BIEDRONEK

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego, a dzisiaj je wszystkie zaprosiły do żłobka na wspólną zabawę ;)

19.11. PASOWANIE NA PSZCZÓŁKĘ

Dzisiaj dla Pszczółek odbyło się wielkie wydarzenie - pasowanie na Żłobiaka. Dzieci przechodziły różne próby, a na koniec wielkim ołówkiem zostały pasowane na Pszczółkę, za co otrzymały pamiątkowy dyplom. Gratulacje!

16.11. WARSZTATY KULINARNE

Kto powiedział, że zdrowa przekąska musi być nudna i niesmaczna? Na dzisiejszych warsztatach kulinarnych Pszczółki i Żabki zaprzeczyły temu stwierdzeniu, przygotowując jabłkowe ciasteczka z masłem orzechowym i bakaliami, które zjazdy z apetytem! ? ? ?

14.11 WARSZTATY TEATRALNE

Na dzisiejszych warsztatach teatralnych Pszczółki i Żabki wspólnie przedstawiły wiersz Juliana Tuwima pt. "Rzepka", wcielając się w bohaterów wiersza. Czy Dzieciom udało się wyrwać tytułową rzepkę? - zobaczcie sami ?

09.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GR. BIEDRONEK I PSZCZÓŁEK

Nasi Najmłodsi Patrioci w dniu świętowania niepodległości Polski w żłobku wykonały biało-czerwoną flagę ?? Ile było przy tym zabawy i śmiechu, niech powiedzą zdjęcia ?

07.11. EGOZTYCZNE ZWIERZAKI -ŻÓŁWIE

Dzisiejsi niecodzienni goście wywołały u dzieci wielkie poruszenie, tym bardziej, że odwiedzili nas trzej przedstawiciele gatunku: żółw wodny, żółw grecki i żółw błotny ???

05.11. DZIEŃ BRĄZOWY

W dniu brązowym starsi żłobkowicze, czyli Pszczółki brały udział w zabawach z brązowymi darami jesieni oraz z brązową farbą. Natomiast Najmłodsze Biedroneczki wykonały pracę plastyczną - brązowego jeżyka ;)

29.10. PASOWANIE NA BIEDRONKĘ

Dzisiaj dla Naszych Najmłodszych Podopiecznych odbyło się wielkie wydarzenie - pasowanie na Żłobiaka. Dzieci przechodziły różne próby, a na koniec wielkim ołówkiem zostały pasowane na Biedronkę, za co otrzymały pamiątkowy dyplom :)

26.10. FINAŁ AKCJI PLASTIKOWA BUTELKA ZWROTNA

Akcja "Plastikowa Butelka zwrotna" spotkała się z dużym odzewem z Państwa strony, co nas niezmiernie cieszy ? Razem zebraliśmy 462 butelki! Kształtowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat wpływa na świadome działanie na rzecz środowiska w dorosłym życiu. Ponadto dzieci miały dzisiaj sporo radości z losowania nagród. Tak łączymy przyjemne z pożytecznym w Świecie dziecka ? Finał akcji w grupie Pszczółek.

16.10. DZIEŃ POMARAŃCZOWY W GR. PSZCZÓŁEK

Dzieci poznały kolor pomarańczowy oraz zdrowe owoce i warzywa w tym kolorze: pomarańcze, marchewki, mandarynki, a nawet pomarańczowe pomidory, które mogły dotykać, wąchać, smakować i poprawnie nazywać. Ponadto wyszukiwały w sali przedszkolnej wszystkiego co pomarańczowe, aby jak najszybciej zapełnić pomarańczowy kosz. Wszystkim zabawom towarzyszyła oczywiście wesoła muzyka. Na zakończenie zajęć dzieci wypiły smakowity, zdrowy, pomarańczowy sok marchewkowy oraz wykonały wspólną pracę plastyczną - wielką dynię pomalowaną oczywiście pomarańczową farbą ;)

16.10. DZIEŃ POMARAŃCZOWY W GR. BIEDRONEK

W dniu koloru pomarańczowego Biedroneczki wykonały pękate dynie, wyklejając je pomarańczową bibułą. Zobaczcie sami jak pracowali nasi Najmłodsi Artyści ;)

12.10. WYCIECZKA DO DOLINY GRZYBOWSKIEJ

Jesienny spacer po lesie przyniósł Pszczółkom wiele radości i świetnej zabawy. Aura była przecudna - kolorowe liście mieniące się w promieniach słońca, śpiew ptaków, stukanie dzięcioła, świeże powietrze... aż trudno było wracać do wielkomiejskiego zgiełku ?

09.10. WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH W GR. PSZCZÓŁEK

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami tego zawodu. Podczas zajęć prezentowano rekwizyty używane przez służby ratownicze, które dzieci mogły dotknąć, samodzielnie założyć bądź przymierzyć. Każde dziecko biorące udział w pokazie mogło samodzielnie pomóc pluszowemu misiowi, bandażując mu łapkę, za co dostało imienny dyplom "Małego Ratownika" :)

05.10. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

W trakcie warsztatów kulinarnych z sali Pszczółek wydobywały się przepyszne zapachy - to dzieci kroiły marchewki, pietruszki, selery i ziemniaczki, by na końcu wszystkie składniki wymieszać w jesiennej sałatce jarzynowej. Pychotka!

05.10. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Na wrześniowych warsztatach Biedronki przygotowały wraz z Ciociami pyszną sałatkę jarzynową. Mniam mniam ;)

01.10. EGZOTYCZNE ZWIERZAKI - WIZYTA JEŻY PIGMEJSKICH

Idzie jeż, idzie jeż, może ciebie pokłuć też ;)

30.05. DZIEŃ DZIECKA W GR. BIEDRONEK

Wesoło, jak zawsze, było u Naszych Biedroneczek ? Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wielka zabawę! Dzieci w radosnych nastrojach uczestniczyły w owocowym pikniku na świeżym powietrzu, a tam czekało na nich wiele atrakcji: malowanie twarzy, skręcanie różnych kształtów z balonów, wieeelkie bańki mydlane, a także wspólne zabawy z rodzicami ? Zobaczcie sami jak nasi Najmłodsi fantastycznie spędziły dzień!

30.05. WYCIECZKA DO ZOO

Nasza relacja ze zwierzętami w krakowskim zoo: lew był bardzo smutny i tęsknił za sawanną, słonie się przytulały, a żyrafy obskubywały liście na drzewach, małpy się pokłóciły, a lamy obserwowały nas z równie wielkim zainteresowaniem, jak my je :) Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

21.05. DZIEŃ ŻÓŁTY W GR. PSZCZÓŁEK

Dzień dobry, dzień dobry dzieci, już słonko na niebie dla wszystkich świeci. Zróbmy szybko koło, bawmy się wesoło ? Dzień żółty w Pszczółkach był pełen słońca, muzyki i dobrej zabawy! Nasze Małe Słoneczka rozchmurzyły dzisiaj każdego smutasa, a słoneczka wykonane z papierowych talerzyków będą nam świecić nawet przy niepogodzie ??

21.05. DZIEŃ ŻÓŁTY W GR. BIEDRONEK

U Naszych Biedroneczek, choć z natury czerwonych dzisiaj królował kolor żółty, i na ubrankach, i w pracy plastycznej. Najmłodsi wykonali bowiem żółciutkie słoneczniki, które ozdobiły żłobkowy korytarz ? ?

17.05. DOGOTERAPIA W GR. PSZCZÓŁEK

Dzisiaj od samego rana Pszczółki bzyczaly, że będą miały gości - i oto w drzwiach stanął Nasz Wierny Przyjaciel Pies Lilu, hau hau

17.05. DOGOTERAPIA W GR. BIEDRONEK

Biedronki + Dogoterapia -LiloooTek = świetna zabawa! :-D

15.05. WIZYTA STRAŻAKÓW Z OSP PIEKARY

Wizyta Strażaków wzbudziła dzisiaj niemałe emocje, aż niektóre Pszczółki z tego wszystkiego wystraszyły się Naszych Gości i nie chciały pozować do zdjęć ;)

09.05. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Tym razem Nasze Najmłodsze Żłobiaczki przygotowały pyszny i zdrowy deser z owoców, jogurtu i gorzkiej czekolady, mniam mniam

23.04. DZIEŃ ZIEMI W GR. PSZCZÓŁEK

Dzień Ziemi w grupie Pszczółek stał się doskonałą okazją, żeby zapoznać Dzieci z wyglądem naszej planety oraz jednym ze sposobów, w jaki można o nią dbać. Tym samym Pszczółki dowiedziały się jak segregowac śmieci, dopasowując je do odpowiednich pudełek oraz że Nasza Planeta jest okrągła i niebiesko-zielona.

20.04. DZIEŃ RÓŻOWY W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki dzien różowy spędziły bardzo aktywnie: wyszukiwaly na swojej sali przedmiotów w tym kolorze, segregowaly różowe figury geometryczne, a także malowały różowe kwiaty wiśni nowa technika - odbijając farbę za pomocą butelki.

20.04. DZIEŃ RÓŻOWY W GR. BIEDRONEK

Dzień różowy w grupie Biedronek wyszedł bardzo apetycznie - Maluchy wykonały pracę plastyczną - lody z malinową polewą :)

18.04. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Witaminki, Witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki! Pszczółki i Żabki na warsztatach kulinarnych przygotowały pełen wartości odżywczych, a do tego pyszny koktajl ze szpinaku, ananasa, bananów i truskawek, mniam mniam

18.04. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Podczas warsztatów kulinarnych Nasi Najmłodsi Podopieczni odkrywają nowe smaki. Dzisiaj Biedronki miały okazję spróbować koktajlu ze szpinaku, ananasa, banana i truskawek. Czy wyszło smaczne? Niech powiedzą to miny Dzieci :)

13.04. DOGOTERAPIA W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki jak zwykle powitały Lilutka w wielką radością i od razu zaprosiły czworonożnego przyjaciela do wspólnej zabawy :)

13.04. DOGOTERAPIA W GR. BIEDRONEK

Na kwietniowych zajęciach Nasz Czworonożny Przyjaciel Lilu wśród Biedronek zyskał kilku nowych sympatyków :)

28.03. WIZYTA TEATRZYKU PT. REKSIO

Wizyta teatrzyku to dla Dzieci zawsze wielkie emocje i doskonała zabawa! Tak było i tym razem - Teatr Duet z Reksiem w roli głównej nas nie zawiódł. Perypetie znanego całej Polsce Psiaka i jego przyjaciół z podwórka nie tylko bawiły, ale także uczyły, że zawsze warto sobie pomagać :)

21.03. POWITANIE WIOSNY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzisiaj ?? i ?? od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia Pani Wiosny. Wyglądały przez okna, zaglądały do zazielenionych kącików przyrody, spodziewając się gościa niemal z każdej strony. Ale żeby nadeszła już wiosna, trzeba było najpierw pożegnać zimę. Dzieci wyrzuciły kukłę Marzanny, wykrzykując słowa: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”. Pani Wiosna usłyszała wołanie i przybyła z promiennym uśmiechem i koszem pełnym oznak wiosny??? Dzieci zaprosiły Ją do przedszkola, gdzie wiosennym zabawom nie było końca.

21.03. POWITANIE WIOSNY W GR. BIEDRONEK

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny do ??? zawitał specjalny gość. Pani Wiosna, bo o niej mowa, przyniosła Maluchom kosz pełen ???️ i prosiła o zdobienie nimi jej wianka. ??? choć nieco zaskoczone wizytą przyjęły gościa promiennymi ?, a Pani Wiosna wręczyła im wiosenne medale.

15.03. WARSZTATY Z MASAMI PLASTYCZNYMI

Na kolejnych warsztatach z masami plastycznymi Pszczółki próbowały swoich sił z masą solną. Były wałeczki, kuleczki, spirale, a z nich nagle został wyczarowany ślimaczek, który wywołał zachwyt Dzieci. Mała rzecz a cieszy :)

12.03. DOGOTERAPIA U PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Ale tęskniliśmy przez ostatni miesiąc za Naszym Czworonożnym Przyjacielem Lilu! Oto fotorelacja z tego pełnego radości spotkania spotkania :)

12.03. DOGOTERAPIA U BIEDRONEK

Ale tęskniliśmy przez ostatni miesiąc za Naszym Czworonożnym Przyjacielem Lilu! Oto fotorelacja z tego pełnego radości spotkania spotkania :)

09.03. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Podczas marcowych warsztatów kulinarnych w Naszym Żłobku roznosił się zapach wiosny, a to za sprawą aromatu pomidorów, ogórków, rzodkiewek, szczypiorku, którymi Dzieci ozdabiały wiosenne kanapeczki, mmmniami :)

09.03. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Podczas marcowych warsztatów kulinarnych w Naszym Żłobku roznosił się zapach wiosny, a to za sprawą aromatu pomidorów, ogórków, rzodkiewek, szczypiorku, którymi Dzieci ozdabiały wiosenne kanapeczki, mmmniami :)

08.03. DZIEŃ KOBIET W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych ? Z tej okazji Chłopcy z gr. Pszczółek i Żabek przygotowali dla swoich koleżanek miłą niespodziankę - zapraszamy do naszej galerii :)

08.03. DZIEŃ KOBIET W GR. BIEDRONEK

Nasze najmłodsze Kobietki też dzisiaj świętowały. Biedronkowi chłopcy stanęli na wysokości zadania i wręczyli dziewczynom z okazji Dnia Kobiet piękne tulipany oraz skradli niejednego buziaka ;)

19.02. DZIEŃ PIZZY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzień pizzy w grupie Pszczółek i Żabek udał się przepysznie! Z pomocą kucharza, Pana Krzysia, który specjalizuje się w kuchni włoskiej, przyrzadzilismy iście włoskie ciasto, które zostało ozdobione sosem pomidorowym i naszymi ulubionymi dodatkami. Upieczone pizze Dzieci zajadały z wielkim apetytem :)

14.02. CZERWONY DZIEŃ WALENTYNKOWY W GR. PSZCZÓŁEK

Walentynki były dla Pszczółek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z kolorem czerwonym i walentynkami. Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę, przygotowaną przez kolegę lub koleżankę z grupy :)

14.02. CZERWONY DZIEŃ WALENTYNKOWY W GR. BIEDRONEK

Walentynki były dla Biedronek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci malowały na czerwono serca wykonane z masy solnej, które zostały powieszone na drzewko. Tym samym Nasze Biedroneczki stworzyły własne drzewko miłości i przyjaźni :)

08.02. BAL KARNAWAŁOWY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas - zobaczcie sami :)

08.02. BAL KARNAWAŁOWY W GR. BIEDRONEK

Karnawał to czas zabawy, tańców i przebierańców, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej :) Nasze Biedronki podpisują się pod tym dwoma rączkami - zobaczcie sami :)

29.01. UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka ? ? ? Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 29 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz kartkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był wspólny taniec oraz słodki poczęstunek ? ? ?

22.01. DZIEŃ ŚNIEGU W GR. BIEDRONEK

W dniu śniegu nie mogło zabraknąć zimowych zabaw białym puchem! Nawet naszym najmłodszym podopiecznym nie przeszkodził w tym szczypiący w nosy mróz :)

22.01. DZIEŃ ŚNIEGU W GR. PSZCZÓŁEK

Dzień śniegu to dla Dzieci wielka zabawa ze śniegiem w roli głównej. Choć nie brakuje go za oknem, dziś Pszczółki i Żabki eksperymentowały z nim w Przedszkolu, starając się odpowiedzieć na pytania jaki jest śnieg? czy jest czysty? dlaczego jest mokry? Podczas doświadczenia stworzyły sztuczny śnieg, który zaskoczył Dzieci tym, że... się nie topi! Można się nim zatem bawić bez końca :) Ale to nie to samo, co śnieg prawdziwy, więc nie mogło zabraknąć dziś śnieżnych zabawach na polu ❄⛄❄

05.01. WARSZTATY KULINARNE W GR. PSZCZÓŁEK

Pszczółki i Żabki na dzisiejszych warsztatach kulinarnych wykonały zabawne serowe bałwanki, które okazały się doskonałą przekąska ? Twaróg w takiej formie spodobał się nawet małym niejadkom.

05.01. WARSZTATY KULINARNE W GR. BIEDRONEK

Serowe bałwanki wśród Naszych Biedroneczek wywołały mnóstwo pysznych emocji. W takiej formie nawet twaróg okazał się być mniami.

30.11. BAL ANDRZEJKOWY W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzisiejszy bal andrzejkowy w grupie Pszczółek i Żabek stał się świetną okazją do wspólnej zabawy przy muzyce i wróżbach. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się jaki czeka ich los... Wszystko za sprawą wróżek, które wróżyły z kart, rąk i magicznej kuli :) Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie... Tymczasem zapraszamy do galerii :-)

30.11. BAL ANDRZEJKOWY

Nasze Biedroneczki podczas balu andrzejkowego świetnie się bawiły. Były tańce, łapanie baniek mydlanych i pozowanie do zdjęć w przebraniach :)

24.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie dzisiaj opanowały Nasz Żłobek i Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Zobaczcie sami! :)

24.11. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GR. BIEDRONEK

W Dniu Pluszowego Misia Nasi Milusińscy zaprosili do żłobka na wspólne zabawy największych przyjaciół - swoje przytulanki ? Zobaczcie jak ten dzień spędziły Biedronki :-)

20.11. DOGOTERAPIA W GR. PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Pszczółki i Żabki zawsze z niecierpliwością wyczekują spotkania z labradorem Lilutkiem, bowiem traktują go jak swojego przyjaciela :) Kiedy piesek nas odwiedza zabaw i radości nie ma końca :)

20.11. DOGOTERAPIA W GR. BIEDRONEK

Kolejne spotkanie naszych najmłodszych miłośników pieska Lilu za nami. Dzieci jak zawsze miło przywitały pieska i ochoczo się z nim bawiły - zajrzyjcie do galerii :-)

20.11. DZIEŃ BRĄZOWY W GR. PSZCZÓŁEK

W dniu brązowym Pszczółki poznały podczas zajęć brązowe dary jesieni: orzechy, kasztany i żołędzie oraz pokolorowały brązowa kredką jeża, który prześpi zimę w naszym korytarzu :-)

20.11. DZIEŃ BRĄZOWY W GR. BIEDRONEK

U naszych Biedroneczek, choć z natury czerwonych dominował dzisiaj brązowy kolor - Maluszki brązową bibułą wklejały grzybki, które ozdobiły nasz korytarz :-)

13.11. WARSZTATY Z MASAMI PLASTYCZNYMI

Na ]warsztatach plastycznych Pszczółki oswajały się z gliną, którą ugniatały, lepiły, wałkowały, turlały, a wszystko po to, żeby ćwiczyć rączki i oczywiście świetnie się bawić :)

13.11. WARSZTATY PLASTYCZNE W GR. BIEDRONEK

Dzieci z gr. Biedronek na warsztatach plastycznych miały okazję do zapoznania się z nową masą do malowania zrobioną z... pianki do golenia ? Zobaczcie sami jakie artystyczne wzorki z niej stworzyły własnymi rękami :)

10.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GR. PSZCZÓŁEK

Zbliżające się Święto Niepodległości dla Naszych Pszczółek stało się okazją do zapoznania z symbolami narodowymi: flagą i godłem. Każde dziecko otrzymało te symbole do domu: orzełka w postaci kotylionu i biało-czerwoną flagę na patyku, którą wykonało samodzielnie. Pszczółki wyglądały na dumnych Polaków z wykonanej pracy - zobaczcie sami W NASZEJ GALERII:)

10.11. DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GR. BIEDRONEK

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Biedroneczki zaznajamiały się z wyglądem polskiej flagi poprzez praktyczne działanie, malując flagę farbami. To nie było łatwe zadanie, dzieci musiały wiedzieć, że jeden pasek na kartce trzeba zostawić biały ? Zobaczcie jak poradzili sobie z tym zadaniem nasi najmłodsi patrioci :)

08.11. DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Na dzisiejszych warsztatach kulinarnych Dzieci z gr. Pszczółek i Żabek przygotowały aromatyczne zapiekane jabłka. Każdy maluch do wydrążonego owocu wkładał według upodobań: miód, trzcinowy cukier, orzechy, rodzynki, żurawinę, a na końcu posypał przysmak cynamonem. Tak przygotowane jabłka zostały zapieczone, roznoszac po całym żłobku i przedszkolu słodki aromat, któremu nie oparłby się największy niejadek ?

08.11. WARSZTATY KULINARNE I URODZINY OLIVERA

NASZE BIEDRONECZKI pomogły Ciociom przygotować KOKTAJL OWOCOWY. Dzieci wrzucały do blendera banany i truskawki, choć nie wszystkie, gdyż niektóre zapragnęły od razu spróbować owoców. Ciocie zmiksowały wszystkie owoce z jogurtem. Powstały koktajl był prezentem dla OLIVERA, który dzisiaj obchodził swoje DRUGIE Urodziny. Oliver poczęstował nas przepysznym tortem, do którego wypiliśmy zdrowy koktajl. STO LAT OLIVER!

06.11. PASOWANIE NA PSZCZÓŁKĘ

Pszczółki obchodziły dzisiaj ważną uroczystość - pasowanie. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, zabawy i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym żłobiaczkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde Dziecko otrzymało dyplom pasowania :)

06.11. PASOWANIE NA BIEDRONKĘ

To był ważny dzień dla Dzieci z grupy Biedronek, które za sprawą pasowania dołączyły do społeczności żłobkowej, otrzymując swój pierwszy dyplom :) Maluchom serdecznie gratulujemy, witamy w gronie Biedronek i życzymy samych radosnych chwil spędzonych na zabawie :)

24.10. DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W dniu pomarańczowym Pszczółki przeniosły się do POMARAŃCZOWEGO ŚWIATA! Ubrane na pomarańczowo uczestniczyły w zabawach podporządkowanych pomarańczowym warzywom i owocom. Klasyfikowały, liczyły, tańczyły i malowały. Pszczółki już z niecierpliwością czekają na kolejny Kolorowy Dzień w Żłobku ?

17.10.WARSZTATY Z MASAMI PLASTYCZNYMI

W październiku odbyły się pierwsze zajęcia z wykorzystaniem gliny z zastosowaniem zasad pracy nad motoryką małą. Dzieci miały okazję poznać nową masę plastyczną, którą mogły lepić, ugniatać, turlać, robić z niej kuleczki, wałeczki i węże. To była świetna zabawa, a przy okazji rozwija sprawność manualną dzieci.

16.10. WARSZTATY KULINARNE

Jesienna sałatka jarzynowa już zrobiona! Dzieci ochoczo kroiły warzywa i jabłka, dodawały majonez, mieszały i próbowały ? Czy wyszło pysznie? O tym niech poświadczą miny Dzieci - zapraszamy na fotorelację z tej kulinarnej podróży!

11.10. DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami tego zawodu. Podczas zajęć prezentowano rekwizyty używane przez służby ratownicze, które dzieci mogły dotknąć, samodzielnie założyć bądź przymierzyć. Każde dziecko biorące udział w pokazie dostało imienny dyplom "Małego Ratownika". Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. A tymczasem spójrzcie jak Nasze Przedszkolaki podczas spotkania ratowały pluszowe misie :)

10.10. DZIEŃ DRZEWA

Od kilku lat w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Nasze Przedszkolaki w tym roku przyłączyły się do tej akcji, uczestnicząc w zajęciach związanych z tematyką drzewa: poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla ludzi i zwierząt, uczyły się rozróżniać drzewa po liściach i ich owocach. Największą frajdę jednak sprawiło Dzieciom sadzenie drzewka w ogródku przedszkolnym - zobaczcie sami :)

06.10. DOGOTERAPIA U PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Kolejne spotkanie z Labradorem Lilu już za nami. Dzieci coraz śmielej podchodzą do nowego przyjaciela, traktując go jak wspaniałego kompana do zabawy - zobaczcie sami :)

29.09. DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! ??

25.09. DOGOTERAPIA U PSZCZÓŁEK I ŻABEK

Dzieci z gr. Pszczółek i Żabek z wielkim przejęciem przyjęły do swojego grona nowego przyjaciela - Psiaka Lilu. A wszystko dzięki zajęciom z dogoterapii, na które zapraszamy co miesiąc!

25.09. DOGOTERAPIA U BIEDRONEK

We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia z dogoterapii. W gr. Biedronek wizyta Psiaka Lilu wywarła na Dzieciach niemałe wrażenie - zobaczcie sami!

22.09. PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Za oknem już jesienna aura ☔??? Dzieci z gr. Pszczółek i Żabek nie mogły nie spostrzec, że lato dobiegło końca... A skoro tak, to należało przywitać nową porę roku! 22 września, kiedy kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - Dzieci wzięły udział w zabawach, których celem było było zapoznanie z darami jesieni, zmianami zachodzącymi w pogodzie i stosownym ubiorze na jesienne pluchy, ale przede wszystkim wspólna zabawa, która rozgrzała nas w ten deszczowy, ponury dzień

15.09.17.DZIEŃ OPAKOWAŃ

Dzień opakowań w grupie Pszczółek i Żabek już za nami! A efektem wspólnej pracy Żłobiaczków i Przedszkolaków jest Robot wykonany z pudełek, pudeleczek, kartonów, butelek, słowem z przeróżnych opakowań. Dzieło Dzieci można podziwiać w holu Przedszkola. Tymczasem pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom za zaangażowanie - z takiej ilości materiałów moglibyśmy zbudować trzy roboty... gdyby tylko starczyło czasu ?

SZATNIA

SALA ŻABEK

15.03 KULINARIA-WIOSENNE KANAPECZKI

15.03 odbyły się ZAJĘCIA KULINARNE, dzieci robiły WIOSENNE KANAPECZKI. Tego dnia przypomnieliśmy sobie kolory warzyw, ich smak i zapach. Następnie dzieci przygotowały kanapeczki wg własnej kompozycji.15.03 Uczestniczyły w nich również nasze BIEDRONECZKI :).

08.03 DZIEŃ DZIEWCZYNEK

08.03 w ŚWIECIE DZIECKA obchodziliśmy DZIEŃ KOBIET. Tego dnia wszyscy chłopcy własnoręcznie wykonali kwiatuszki dla dziewczynek, które później im wręczyli. Potem odbyła się zabawa taneczna. Wygląda na to, że rozwinęły się pierwsze miłości :)

06.03. DZIEŃ ZIELONY

06.03.17 W ŚWIECIE DZIECKA mieliśmy DZIEŃ ZIELONY. Tego dnia starsze dzieci zrobiły czapki "ekoludków", następnie dzieci poznawały zielone warzywa i owoce przy pomocy węchu, smaku i dotyku. Pszczółki i Żabki rozwiązywały zagadki dotyczące koloru zielonego, uczestniczyły w zabawie poszukiwania na sali rzeczy koloru zielonego. Na koniec stworzyły wiosenne drzewo przy użyciu rączek zanurzonych w zielonej farbie.

24.02 BAL KARNAWAŁOWY

24.02 w ŚWIECIE DZIECKA odbyła się zabawa KARNAWAŁOWA. Wszystkie Dzieci były przebrane w różne postacie Bajkowe. Odbyła się zabawa w Dedektywa - zgadywanka, które postacie są z jakich Bajek, Dzieci zgadywały tytuły Bajek. Były zabawy taneczne, zabawy z balonami, z bańkami, chustą animacyjną. Na zakończenie odbył się zdrowy poczęstunek.

23.02 TŁUSTY CZWARTEK

23.02 z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU Dzieci oprócz smakowania pączków zrobiły swoje pączki przy użyciu gąbek i farb.

17.02 DZIEŃ KOTA

17.02 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Tego dnia Dzieci dowiedziały się jak należy traktować zwierzęta, żeby nie zrobić im krzywdy, potem odwiedził nas zaprzyjaźniony Kotek. Dzieci ochoczo do niego podchodziły, żeby go zobaczyć z bliska i pogłaskać, Daliśmy również kotkowi mleczko, ale raczej nie był głodny :). Gdy kotek pojechał do swojego domku Dzieci, dostały układankę do ułożenia swoje kotki. Były wierszyki i rożne zabawy naśladujące kotki. Na koniec Dzieci stworzyły kotki przy użyciu papierowych talerzyków.

14.02 WALENTYNKI

14.02 w ŚWIECIE DZIECKA świętowaliśmy Dzień Św. Walentego. Tego dnia Pszczółki i Żabki Zrobiły serduszkowe drzewo, następnie dzieci stworzyły wspólną walentynkową gazetkę. Dzieci również zrobiły swoje walentynki, a na angielskim poznały walentynkowe słownictwo

03.02 DZIEŃ CZERWONY

03.02 w ŚWIECIE DZIECKA mieliśmy DZIEŃ CZERWONY. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono. Dzieci z grupy Pszczółek i Żabek poznały owoce i warzywa koloru czerwonego, potem poznały ich smak. Następnie zrobiliśmy wspólnie koktajl owocowy. Odbył się również bal z czerwonymi balonami i bańkami, a na koniec dzieci stworzyły kolor czerwony przy użyciu farby żółtej i brązowej, która posłużyła do pokolorowania wspólnego czerwonego kraba.

23.01 DZIEŃ BABCI I DZADKA

23.01.17 w ŚWIECIE DZIECKA odbyło się przedstawienie dla wszystkich Babć i Dziadków. Dzieci były przebrane za Gwiazdki i Śnieżynki i w tej tematyce śpiewane były piosenki, odbyły się również tańce walczyka, do którego zaprosiliśmy naszych Gości. Dzieci potem rozdały swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty, a potem zaprosiły na poczęstunek. Dziękujemy za przybycie do naszej placówki.

12.01.17 TEATRZYK EDEN "Zagubiona Owieczka"

12.01.2017 o godz. 9.30 gościliśmy w ŚWIECIE DZIECKA Teatrzyk Eden z przedstawieniem pt. "Zagubiona Owieczka". Dzieci mieli możliwość kreatywnego współtworzenia spektaklu, między innymi poprzez wymyślenie imienia dla najmłodszej owieczki oraz wspólne tańce na zakończenie Przedstawienia.

19.12 WIGILIA W ŚWIECIE DZIECKA

DNIA 19.12 ODBYŁA SIĘ WIGILIA W ŚWIECIE DZIECKA. Z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców Dzieci na wspólne świętowanie. Starsze dzieci przystrajały styropianowe bańki, młodsze robiły łańcuchy choinkowe. Wszystkie nasze prace zawisły na wspólnej choince. Na koniec był barszcz, a potem owocowo-ciastowy poczęstunek. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za Przybycie.

08.12 WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

W dniu 08.12 odwiedził nas ŚW. MIKOŁAJ wraz z ANIOŁKIEM. Wszystkie dzieci potwierdziły, że były grzeczne i słuchały Rodziców, dlatego Mikołaj rozdał im prezenty i obiecał, że za ROK też się pojawi.

LIST DO ŚW. MIKOŁAJA

05.12.16 DZIECI ZE WSZYSTKICH GRUP PISAŁY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA. DZIECI STWORZYŁY JEDEN GRUPOWY LIST, NATOMIAST STARSZE DZIECI RÓWNIEŻ WYKLEIŁY SWOJE INDYWIDUALNE LISTY. MIKOŁAJ JUŻ JE ODEBRAŁ, A TERAZ CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA JEGO PRZYBYCIE. PONIEWAŻ MA DUŻO PRACY, DLATEGO TRAFI DO NAS 08.12.16

25.11 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIECIE DZIECKA

25.11.2016 Obchodziliśmy w ŚWIECIE DZIECKA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Tego dnia Dzieci przyniosły swoje Misie. Wszyscy mogliśmy zobaczyć różne postacie Misia, następnie Dzieci wykonały Misiowe prace plastyczne. W poniedziałek natomiast odwiedził nas Miś Uszatek i poopowiadał dlaczego ma klapnięte uszko. Odbyły się również zabawy taneczne z Misiem, a na koniec Dzieci pokolorowały Misia Uszatka.

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ